Yüzüne söyledi: Kimsenin toprağında gözümüz yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çiprasile düzenlediği ortak basın toplantısında 'Türkiye'nin kimsenin toprağında gözü yok' dedi.

 • GİRİŞ07.12.2017 14:31
 • GÜNCELLEME07.12.2017 16:28
Erdoğan ve Çipras'tan ortak açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihi Yunanistan ziyareti kapsamında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüştü. Görüşme sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan iki lider gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

"Yabancısı olmadığım bu makamda sizlerle bir araya geldiğim mutluluğu dile getirmek isterim. Başbakan olduğum sırada burada 3 farklı Başbakan ile görüşmem oldu. Şimdi de sizlerle beraberim." diye sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

TÜRKİYE'NİN KİMSENİN TOPRAKLARINDA GÖZÜ YOK

"Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmede de söyledim, Artık Türkiye ve Yunanistan bir şeye inanmalı; Bardağın boş tarafını bir tarafa bırakıp dolu tarafa yönlenmeliyiz. Müzakerelerimizi onun üstüne yapmalıyız. Halklarımızın birbiri ile ortak yanları çok. Yeter ki ideolojik saplantısı olanları bir yana koyalım. Bizim Türkiye olarak hiç bir komşu ülkenin toprak bütünlüğünde gözümüz yok. Bizler geçmişte iç içe olmuş ülkeleriz. Burada soydaşlarımız var.  Keşke geçmişteki bazı yanlışlar nedeniyle bir kısım Rum vatandaşımız ülkemizden ayrılmasaydı.  Bu yanlışları artık tarihe bırakıyoruz. Geleceği çok daha sağlam zeminde inşa etmeliyiz. Bunun için yapabileceğimiz çok şeyler var. Eğer gerçekten söylem birliğini oluşturabilirsek, ortak akıl oluşturabilirsek bunları çözebiliriz".

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar9

 • Murat 2 ay önce Şikayet Et
  Senin topraklarını gasbetmişler farkında değilsin
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • GONYALI GILGAMIŞ 2 ay önce Şikayet Et
  dış politikamız maalesef sürekli, savunma politikası üzerine kurulu , halbuki unutmayalım en iyi savunma saldırıdır.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • GONYALI GILGAMIŞ 2 ay önce Şikayet Et
  peki işgal altındaki topraklarımız ne olacak.. anladık kimsenin toprağında gözümüz yok ama en azından işgal altındaki topraklarımızı kurtaralım...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Temel 2 ay önce Şikayet Et
  Selanikte ve batı trakyada gözümüz var.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • alper 2 ay önce Şikayet Et
  Benim Misaki milli de gözüm var Sayın Cumhurbaşkanım. Saygılarımla ve Sevgilerimle.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat