Yüzüne söyledi: Kimsenin toprağında gözümüz yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çiprasile düzenlediği ortak basın toplantısında 'Türkiye'nin kimsenin toprağında gözü yok' dedi.

GİRİŞ 07.12.2017 14:31 GÜNCELLEME 07.12.2017 16:28
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarihi Yunanistan ziyareti kapsamında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile görüştü. Görüşme sonrası basın mensuplarının karşısına çıkan iki lider gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. 

"Yabancısı olmadığım bu makamda sizlerle bir araya geldiğim mutluluğu dile getirmek isterim. Başbakan olduğum sırada burada 3 farklı Başbakan ile görüşmem oldu. Şimdi de sizlerle beraberim." diye sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

TÜRKİYE'NİN KİMSENİN TOPRAKLARINDA GÖZÜ YOK

"Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığım görüşmede de söyledim, Artık Türkiye ve Yunanistan bir şeye inanmalı; Bardağın boş tarafını bir tarafa bırakıp dolu tarafa yönlenmeliyiz. Müzakerelerimizi onun üstüne yapmalıyız. Halklarımızın birbiri ile ortak yanları çok. Yeter ki ideolojik saplantısı olanları bir yana koyalım. Bizim Türkiye olarak hiç bir komşu ülkenin toprak bütünlüğünde gözümüz yok. Bizler geçmişte iç içe olmuş ülkeleriz. Burada soydaşlarımız var.  Keşke geçmişteki bazı yanlışlar nedeniyle bir kısım Rum vatandaşımız ülkemizden ayrılmasaydı.  Bu yanlışları artık tarihe bırakıyoruz. Geleceği çok daha sağlam zeminde inşa etmeliyiz. Bunun için yapabileceğimiz çok şeyler var. Eğer gerçekten söylem birliğini oluşturabilirsek, ortak akıl oluşturabilirsek bunları çözebiliriz".

ETİKETLER
çipras
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • Murat 10 ay önce Şikayet Et
  Senin topraklarını gasbetmişler farkında değilsin
  Cevapla
 • GONYALI GILGAMIŞ 10 ay önce Şikayet Et
  dış politikamız maalesef sürekli, savunma politikası üzerine kurulu , halbuki unutmayalım en iyi savunma saldırıdır.
  Cevapla
 • GONYALI GILGAMIŞ 10 ay önce Şikayet Et
  peki işgal altındaki topraklarımız ne olacak.. anladık kimsenin toprağında gözümüz yok ama en azından işgal altındaki topraklarımızı kurtaralım...
  Cevapla
 • Temel 10 ay önce Şikayet Et
  Selanikte ve batı trakyada gözümüz var.
  Cevapla
 • alper 10 ay önce Şikayet Et
  Benim Misaki milli de gözüm var Sayın Cumhurbaşkanım. Saygılarımla ve Sevgilerimle.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CNN'den kan donduran Cemal Kaşıkçı iddiası!
4 üniversitede operasyon: Çok sayıda gözaltı var..