NATO'dan çarpıcı ABD mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le bu akşam telefonda görüştü. Stoltenberg, ABD'nin terör ordusu konusunda NATO'ya danışmadığını söyledi.

NATO'dan çarpıcı ABD mesajı
NATO'dan çarpıcı ABD mesajı
GİRİŞ 16.01.2018 19:27 GÜNCELLEME 16.01.2018 20:37
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefonla görüştü.

ABD'NİN TERÖR ORDUSU KONUŞULDU

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre telefon görüşmesinde, DEAŞ'la Mücadele Küresel Koalisyonu Sözcüsü'nün Suriye’nin kuzeyinde "Suriye Sınır Güvenliği Gücü" tesis edileceği yönündeki açıklaması üzerinde duruldu.

 

ERDOĞAN: BU TÜRDEN BİR GÜÇ OLUŞTURULMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, PYD/YPG terör örgütü güdümündeki SDG komutasında faaliyet göstermesi öngörülen söz konusu türden bir güç oluşturulmasının asla kabul edilemeyeceğini vurguladı. Bu tür bir teşebbüsün Suriye’nin birliğine ve istikrarına hizmet etmeyeceğini belirten Erdoğan, bazı müttefiklerin terör örgütleriyle iş birliği yapmalarını anlamanın mümkün olmadığına da işaret etti.

"GEREKLİ HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ"

Erdoğan, Suriye'deki son gelişmeler karşısında Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakları kapsamında ulusal güvenliğini muhafaza için gerekli her türlü tedbiri alacağını hatırlattı.

STOLTENBERG: TÜRKİYE'NİN EN DOĞAL HAKKI

Konuyla ilgili endişelere hak verdiklerini belirten NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ise Türkiye'nin kendini terör saldırılarından korumasının en doğal hakkı olduğuna vurgu yaptı.

"ABD NATO'YA DANIŞMADI"

Türkiye'nin NATO için önemli bir ülke olduğunu belirten Stoltenberg, Suriye'nin kuzeyinde sözü edilen türden bir güç oluşturulması hususunda kendilerine danışılmadığını bildirdi.

STOLTENBERG: DİYALOG ÖNEMLİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin sınırının hemen ötesinde bir terör gücü oluşturulmasına seyirci kalamayacağını ABD'li yetkililere her düzeyde anlatmaya devam edeceğini belirttiği görüşmede, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in de sorunun çözümü için müttefikler arasında açık diyaloğun önemine dikkati çektiği öğrenildi.

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • Realist 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye ve nato üyesi ülkelerin abd yi devre dışı bırakıp ortadoğudan abd ve uzantısı terör örgütlerinin hepsini temizleme hakkını kullanmalıdır. Terörist ordusu kuran abd terör suçuyla yargılanmalıdır.
  Cevapla
 • saydemir 1 yıl önce Şikayet Et
  Azizim Erdoğan Rabbim Ya r ve yardımcın olsun gönül zihin açıklığı ferahlık sabırlar versin doğruluktan adaletten ayırmasın.Amin.
  Cevapla
 • f.h.. 1 yıl önce Şikayet Et
  bizim binbir geceden bir gece ansizin gelecegimizi bildikleri icin. plan proje coktan degismis, hadi gir artik bende isime bakim dedi abd. natoda hadi daha ne bekliyon diyor. bizim isler hizli yurur turkiyenin aksine hadi artik diyor..
  Cevapla
 • HasanHoca 1 yıl önce Şikayet Et
  Yalan onların işi
  Cevapla
 • Vanlı eşref 1 yıl önce Şikayet Et
  Alçaklar hepiniz aynısınız ABD ve NATO size asla güven olmaz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yıldırım canlı yayında açıkladı! 518 kilometre raylı sistem yapacağız
Aday olamayan büyükşehir adayı konuştu: İhanete uğradık