Çarpıcı İncirlik iddiası: Türkiye ABD'ye iletti

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Türkiye ile ABD arasındaki görüşmelerde İncirlik Üssü'nün kullanımının ilk kez dile getirildiğini iddia etti.

 • GİRİŞ18.01.2018 23:38
 • GÜNCELLEME19.01.2018 07:32
Çarpıcı İncirlik iddiası: Türkiye ABD'ye iletti

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, İncirlik Hava Üssü'nün kapatılma ihtimalini değerlendirdi.

"SON GÖRÜŞMEDE İNCİRLİK MESAJI VERİLDİ"

Selvi programdaki konuşmasında, ABD ile yapılan son görüşmelerde, 'Türkiye'de halk İncirlik ve Kürecik üslerini sorguluyor' mesajının iletildiğini söyledi.

Selvi'ye göre ABD tarafından dün ve geçtiğimiz günlerde gelen açıklamalar da bu mesajla alakalı.

"TÜRKİYE BUNU İLK KEZ YAPTI"

Abdulkadir Selvi yorumunda, iki ülke arasında gerginlikler yaşansa da ve Türkiye'de halk sık sık bu üsleri gündeme getirse de Türkiye tarafının ilk kez bu konuyu masaya getirdiğini belirtti.  

Türkiye ile ABD arasında son görüşme geçtiğimiz gün Kanada'da dışişleri bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ile Rex Tillerson arasında gerçekleşmişti. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar75

 • abc 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar kötülük ve hainlikle öyle mahir lerki muhatabı iyilik yapıyor zanneder sonra uyanır ama yakayı kaptırmış olur ALLAH a hamdolsunki Türkiye olarak artik amerika eşittir yalan darbe tuzak oyun hile biz bunu anladık yemeyiz artik başka kapıya türkiyedeki üstlerini de acil terketsinler biz kendi askerimizi sinirlara kaydırdık onlarida sınır dışı edelim.
  Cevapla
 • Durum kritik 1 ay önce Şikayet Et
  Olabilecek kötü senaryo; Amerika incirlik üssünü Suriye'de kurmak istediği terörist devletine taşıyacak büyük ihtimal. Sonra bu terörist devletini tüm dünyaya tanıttıracak, ondan sonra artık AB'yemi alırlar Nato'yamı alırlar orasını ben bilmem.
  Cevapla
 • Gürbetci 1 ay önce Şikayet Et
  Abd uçakların önü kesilsin havalanamasınlar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • seko 1 ay önce Şikayet Et
  Sen kapatmasanda ABD Pkk devletinde üss açacak, uyan ve önce davran !
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Koc urfa 1 ay önce Şikayet Et
  Kovun gitsinler .
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat