Türkiye'den ABD'ye net mesaj! 'Derhal...'

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ABD'ye seslenerek, "Eğer sözünüzün eri iseniz derhal bu silahları toplamaya başlayın. Eğer sözünüzün eri iseniz Münbiç’ten derhal PYD/YPG unsurlarını çekin ve siz de çekilin. Münbiç’i gerçek sahiplerine bırakın" dedi.

GİRİŞ 11.02.2018 13:22 GÜNCELLEME 11.02.2018 13:41
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli’nin İzmit ilçesinde muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Başbakan Yardımcısı Işık’ın yanı sıra Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda muhtar katıldı.

''DEAŞ MÜCADELE EDİLMESİ GEREKEN BİR ÖRGÜTTÜ''

Programda konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Türkiye DEAŞ’la mücadele etti. DEAŞ mücadele edilmesi gereken bir örgüttür. Bazı ülkeler DEAŞ’la mücadeleyi kendileri açısından bir örtü olarak kullandı. Belli ki bazı ülkeler aslında DEAŞ’ın oluşturduğu istikrarsızlığı bölgenin yeniden şekillenmesi için bir bahane olarak görmüşler. Bugünlerde daha net olarak ortaya çıkmaya başladı ki bölgenin bölünmesi parçalanması, küçük küçük devletçikler oluşturulması, bazı ülkelerin güvenliği için gerekliymiş. Kendileri birleşmeyi, bütünleşmeyi konuşurken, savunurken, nedense mesele Orta Doğu olunca, birileri daha fazla bölünsün, daha fazla parçalansın mantığı ile hareket ediyorlar. DEAŞ’ın sahneden çekilmesi bunların gerçek yüzlerinin de su yüzüne çıkmasına sebep oldu" dedi.''AFRİN MÜCADELESİ TÜRKİYE İÇİN OLMAZSA OLMAZDIR''

"Son birkaç gündür bölgemizde yaşanan hadiseler bundan sonraki sürecin daha sıkıntılı olacağının göstergeleri" diyen Işık, "Böyle bir durumda Türkiye’nin bu yaşananlara kayıtsız kalması kabul edilebilir bir şey değildir. Bizim askerimiz güvenlik güçlerimiz ÖSO ile birlikte 2 bin kilometrelik alanı hem DEAŞ’tan temizledi hem de buralarda bir başka terör örgütünün yuvalanmasına müsaade etmedi. Zeytin Dalı Operasyonu ile birlikte Afrin bölgesinin de terör örgütü unsurlarında temizlenmesi için mücadele veriyoruz. Bu zor bir mücadele, ama Türkiye için olmazsa olmaz bir mücadele. Eğer bugün bu mücadeleyi vermezsek yarın Türkiye’nin çok daha büyük bedeller ödemesi kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.

''RESMEN VE ALENEN TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR''

Dün toplamda 11 şehidimizin olduğunu söyleyen Işık, "Bu mücadeleyi yürütmek zorundayız. Silahlı kuvvetlerimiz bütün tedbirleri alarak bu operasyonu başarı ile sonuçlandıracaktır. Bazı ülkeler bölgemizden maalesef bölgenin istikrarını huzurunu düşünmek yerine, bölgede kendi çıkarlarını maksimize edecek, en yüksek düzeye çıkaracak bir strateji izliyorlar. Bunun için de terör örgütleri ile iş birliği yapmaktan çekinmiyorlar. İşte ABD PYD’nin YPG’nin PKK’nın suriye kolu olduğunu kendilerine defalarca söyledik. Bugün sürekli bize akıl vermeye çalışan Avrupa, resmen ve alenen terör örgütleri ile iş birliği yapıyor. Gerekçe ise bir başka terör örgütü ile mücadele" şeklinde konuştu.

"EĞER SÖZÜNÜZÜN ERİ İSENİZ...''

"DEAŞ bir toplama örgüttür" diyen Işık, "PYD/YPG maalesef Kürt kardeşlerimizin de başına musallat olan bir örgüttür. Bölgenin huzuruna ve istikrarına uzun vadede en önemli tehdidi oluşturan örgüt PYD/YPG’dir. Bu terör örgütü ile işbirliğini kesin. Bırakın bu terör örgütüne silah vermeyi. Bize taahhüdünüz olan silahları toplamaya derhal başlayın. Hani Rakka operasyonu bitince silahları toplayacaktınız. Ne oldu? Eğer sözünüzün eri iseniz derhal bu silahları toplamaya başlayın. Eğer sözünüzün eri iseniz Münbiç’ten Derhal PYD/YPG unsurlarını çekin ve sizde çekilin. Münbiç’i gerçek sahiplerine bırakın" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
ışık
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  itle harara girilmez bu abd ile müttefiklik olmaz
  Cevapla
 • ayyıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Rahmetli erbakan hocamız 90,lı yıllarda atv kanalında bugünleri görmüştü ve ne demişti .Abd ve avrupa mutlaka ama mutlaka bir sorun çıkarıp bunun üstesinden gelme bahanesi ile israile toprak kazandırmak amacıyla fırat ve nil arasının onlara verilmesi oyununu sahneye koyacaktır mutlaka ama mutlaka olacak dediği şey bugün kapımızda olan şeydir.Abd sözüm ona önce kürtlere verecek orayı ardındanda israile hibe edecek.Tabi türkiyeyi kandırabilseydi ama yemezler türkiye yedirmez anlıycaklar ve anlamayada başladılar sonu hayırlı olur inşallah.
  Cevapla
 • sercan 1 yıl önce Şikayet Et
  biran önce caydırıcı silahlar yapmamız gerek sayın bakanım büyük savaş kapıda RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN..
  Cevapla
 • hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın ışık bunlar sadece hollywood da dürüst gerçek hayatta sahtekar sinemalarda cesur gerçek hayatta korkak filimlerde doğru gerçek hayatta yalançı işte oyüzden kendi zaaflarını bildikleri için belki düzelte biliriz diye filimlerde insanlık pompalıyorlar yazık insan müsfetteleri
  Cevapla
 • paşam123 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım, amerikanın suriyeyi böleceğinden taa 90 lı yıllardan bilen bir milletiz. bunca yıldır çalışan bir millet bu silahları ha diye alırmı! Afganistan daki durumun aynısını burada yaşatmaya çalışacaklar. Burada onlar için biçilmiş bir hain millet var. yetmedi avrupanın çeşitli şehirlerinden çıkıp gelen ve askerimie karşı savaşan insanları var.. Söyleyin bana lütfen, ellerini kollarını sallaya sallaya gideceklerimi buradan!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yeni nesil ATAK 2 helikopteri böyle olacak
Resmi Gazete'de yayımlandı! O kredi borçları yapılandırılacak