Pişkin açıklama: Ben öyle bir vaatte bulunmadım

Yunanistan'a sığınan 8 FETÖ'cü darbeci ile ilgili konuşan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, hainlerin iadesine değinerek, "İade vaadinde bulunmadım" dedi.

Pişkin açıklama: Ben öyle bir vaatte bulunmadım
Pişkin açıklama: Ben öyle bir vaatte bulunmadım
GİRİŞ 14.06.2018 12:15 GÜNCELLEME 14.06.2018 12:26

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ERT devlet televizyonuna verdiği demeçte Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a 8 darbeciyi iade etme vaadinde bulunduğunu reddetti.

Çipras, "Böyle bir şeyi söylemiş olamam çünkü kuvvetler ayrılığı kavramının manasını biliyorum ve yargı kararı konusunda bir vaatte bulunamam" şeklinde konuştu. Türk cumhurbaşkanı yalan mı söylüyor?" sorusuna ise "Telefonda kendisi ne anladı bilmiyorum ama ben böyle bir vaatte bulunmadım" dedi.

 

 

Çipras aynı zamanda "2 Yunan askerine karşı 8 Türk askerinin takası konusu gündeme geldi mi? sorusuna da "Hayır böyle bir şey istenmedi isteyemezler de" açıklamasında bulundu.

Çipras, darbecilerin Yunanistan tarafından kabul edilmediğini belirtti. Yunanistan'ın darbelere karşı olduğunu belirtti ve Yunan yargısının adil davranarak bu şahısların darbeye katılıp katılmadıklarını araştıracağını ümit ettiğini belirtti.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Türkiye çipras
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'den ABD'ye rest: Eğer anlarsak...
Bir daha dizel motor kullanmayacak otomobiller