Skandal Türkiye çıkışı! İyice azıttılar

Yunanistan, mahkeme tarafından iadesi kararlaştırılan TKP/ML-TIKKO terör örgütü üyesi Turgut Kaya’nın Türkiye’ye iadesini geciktiriyor.

Skandal Türkiye çıkışı! İyice azıttılar
Skandal Türkiye çıkışı! İyice azıttılar
GİRİŞ 11.07.2018 17:23 GÜNCELLEME 11.07.2018 17:30
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türkiye-Yunanistan arasındaki suçlu iade anlaşmazlığına bir yenisi eklendi. Yunanistan, mahkeme tarafından iadesi kararlaştırılan TKP/ML-TIKKO üyesi Turgut Kaya’nın Türkiye’ye iadesini geciktiriyor.

Adalet Bakanı Stavros Kondonis bugün yaptığı açıklamada, Turgut Kaya’nın Yunan makamlarından iltica talebine bulunduğunu belirtti ve bu talebe kesin cevap verilinceye kadar iade konusunu inceleyemeyeceğini belirtti. Ancak Yunan Yüksek Mahkemesi, Mayıs ayında Türkiye’nin "kırmızı bülten" ile aradığı Turgut Kaya’nın Türkiye’ye iadesini kararlaştırmıştı.

Mahkeme aynı zamanda Kaya’nın iltica talebinin kabul edilmemesi yolunda görüş belirtmişti. Kaya, şubat ayında Yunan polisi tarafından yakalanmış, Yunanistan’a giriş yaparken yakalandığı belirtilmişti.

 

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ist 7 ay önce Şikayet Et
  yunan gavurundan beklenirki
  Cevapla
 • osman bey 7 ay önce Şikayet Et
  Yonana bi ali osman tokadı şart
  Cevapla
 • osmanoğlu2023 7 ay önce Şikayet Et
  mahkemeleri ha varmış ha yokmuş umurlarında bile değil... çünkü Türkiyeye düşman olan her zibidi onların dostudur anlaşılan!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Katar'a uygulanan yasaklarla ilgili flaş gelişme
Uzmanlardan peş peşe açıklamalar! Bunu yapmayın...