Diyarbakır

Kayıp asker 5 gün sonra bulundu

14:41 09 Ağustos 2018 6 Yorum Var
Kayıp asker 5 gün sonra bulundu

Diyarbakır'ın Eğil ilçesine bağlı Sarıca Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yaparken hava değişimine gönderilen, ancak kendisinden 5 gündür haber alınamayan Doğan Cerit'te ulaşıldı. Cerit'in 'kafasını dağıtmak' için telefonunu kapattığı ve Diyarbakır'da kaldığı öğrenildi.

Kayseri'de oturan Doğan Cerit, Bilecik'te acemi birliği görevini yaptıktan sonra usta birliği için Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı Sarıca Jandarma Karakolu'na gitti. Psikolojik sorunları olan Cerit, 1 ay sonra hava değişimi iznine çıkarıldı. 1 aylık hava değişimi izni için Kayseri'deki evine gelmek üzere birliğinden çıkan Doğan Cerit, karakola çağrılan araç ile toplanma merkezine götürüldü. Burada yaklaşık 2 gün bekletilen Cerit, geçen 4 Ağustos'ta Diyarbakır otobüs terminaline gitmek üzere yola çıktı. Ancak Doğan Cerit'ten bir daha haber alınamadı. Cerit Ailesi, oğullarına ulaşamayınca durumu polise bildirdi. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, 4 gün boyunca Doğan Cerit'in izine rastlamadı.

Aile, oğullarını bulma umuduyla Kayseri'den Diyarbakır'a gitti. Çalışmalarını sürdüren polis ekipleri ise Doğan Cerit'in cep telefonunu açmasıyla sinyal almaya başladı. Polisle birlikte sinyal alınan bölgeye giden aile, çocuklarına sağ salim kavuştu.

Anne Rahşan Cerit çok mutlu olduğunu belirterek, "Diyarbakır'da telefonunu açınca sinyalden bulduk. Kafasını dağıtmak istemiş, telefonunu kapatmış. Telefonunu açar açmaz yanına gittik. Çok şükür çocuğumuza kavuştuğumuz için mutluyuz" dedi.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • Empati 1 yıl önce Şikayet Et
  Çok şükür yaşıyormuş, Ailesi adına sevindim. Allah sıkıntısını gidersin inşaallah.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Kim bilir 1 yıl önce Şikayet Et
  Kim bilir ne derdi var Allah dermanını versin amin Dusmediginiz derdi küçük gormeyin
  Cevapla
 • Okm 1 yıl önce Şikayet Et
  Evladım manyakmısın sen aileni neden zor duruma koyuyorsun
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  psikolojik sorunları varsa neden askere alınıyor?
  Cevapla
 • Menderes 1 yıl önce Şikayet Et
  Sorunu varsa tedavi görsün.Askeriyede diğer askerlerinde motivasyonunu bozar ve zarar verir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
kayıp asker
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.