Esed'e şok! Bunu hiç beklemiyordu

Suriye’nin başkenti Şam’da Esed rejiminin saldırılarına karşı harekete geçen muhalifler, Cobar semtinden ilerleyerek kuşatma altındaki Kabun’a ulaştı.

Esed'e şok! Bunu hiç beklemiyordu
Esed'e şok! Bunu hiç beklemiyordu
GİRİŞ 19.03.2017 22:23 GÜNCELLEME 19.03.2017 22:27

Muhaliflerin ilerleyişi sonucu Esad rejimi kuşatmasındaki Kabun bölgesi ile Doğu Guta birleşti.

Muhalif gruplardan Feylak Er-Rahman'ın Esad rejiminin ateşkes ihlallerine karşı başlattığı "Allah'ın kulları Cobar'da Kalın" operasyonuna Doğu Guta'daki birçok muhalif grup katıldı.

ŞAFAK VAKTİ SALDIRIYA GEÇTİLER

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, muhalifler sabahın ilk ışıkları ile Şam'ın doğusundaki Cobar semti başta olmak üzere yaklaşık on noktada saldırıya geçti.

Semtin kuzeybatısındaki elektrik santrali, Abbasiye garaj binası ve tekstil fabrikasını ele geçiren muhalifler ilerleyişlerini sürdürdü.

ÇOK SAYIDA ESED MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ!

Muhalif gruplardan Ahraru'ş Şam, operasyon ile ilgili açıklamasında, "Sabahın ilk ışıkları ile birlikte saldırıya geçen mücahitler onlarca Esad militanını öldürdü ve yaraladı. Çatışmalar bölgenin tamamını ele geçirene kadar sürecektir." ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, muhaliflerin akşam saatlerinde Cobar ve Kabun mahalleleri arasında yer alan sanayi bölgesinin büyük bölümlerini ele geçirdiği, operasyona Kabun semtindeki muhaliflerin de destek verdiğini bildirdi.

Kabun'daki muhalif gruplar da televizyon fabrikası Sironiks'i ele geçirdi. Cobar'ın kuzeybatısındaki sanayi bölgesinin ve Sironiks'in ele geçirilmesi ile kuşatma altındaki iki bölge Kabun ile Doğu Guta birleşti.

ETİKETLER
suriye
YAZDIR
YORUMLAR 34
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  küfür milleti tekdir. allah mücahitlere zaferi versin insallah.
  Cevapla
 • antisuriye 1 yıl önce Şikayet Et
  eset yandaşlarına katliam yapsınlar
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  galipolan allahtır.
  Cevapla
 • Merdan Sahralı 1 yıl önce Şikayet Et
  Nusayri Esed, Şii İran ve Ortodoks Rusya Müslümanların baş düşmanıdır. Allah cümlesini kahreylesin.
  Cevapla
 • serdar 1 yıl önce Şikayet Et
  ZALİM esede karşı ALLAH mermilerinize TANK gücü versin. bu işte ZALİMLER ASLA ve ASLA KAZANAMAZ. Müslümanlar fiilen olmasa da gönülleri ve dualarıyla arkanızdadır. TÜM HAÇLILAR BÖLGEDEN TEMİZLENİNCEYE KADAR ... Haçlılara, onların UCUZ PİYONLARI pyd ve Pkk ya , ayrıca esed denen Katile ve BAŞŞEYTAN abd ve İngiltereye suriyeyi mezar edin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Şimşek'ten seçim sonrası ilk dolar yorumu
Tarihi zaferin ardından dolarda sert düşüş