Esed'e şok! Bunu hiç beklemiyordu

Suriye’nin başkenti Şam’da Esed rejiminin saldırılarına karşı harekete geçen muhalifler, Cobar semtinden ilerleyerek kuşatma altındaki Kabun’a ulaştı.

 • GİRİŞ19.03.2017 22:23
 • GÜNCELLEME19.03.2017 22:27
Esed'e şok! Bunu hiç beklemiyordu

Muhaliflerin ilerleyişi sonucu Esad rejimi kuşatmasındaki Kabun bölgesi ile Doğu Guta birleşti.

Muhalif gruplardan Feylak Er-Rahman'ın Esad rejiminin ateşkes ihlallerine karşı başlattığı "Allah'ın kulları Cobar'da Kalın" operasyonuna Doğu Guta'daki birçok muhalif grup katıldı.

ŞAFAK VAKTİ SALDIRIYA GEÇTİLER

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, muhalifler sabahın ilk ışıkları ile Şam'ın doğusundaki Cobar semti başta olmak üzere yaklaşık on noktada saldırıya geçti.

Semtin kuzeybatısındaki elektrik santrali, Abbasiye garaj binası ve tekstil fabrikasını ele geçiren muhalifler ilerleyişlerini sürdürdü.

ÇOK SAYIDA ESED MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ!

Muhalif gruplardan Ahraru'ş Şam, operasyon ile ilgili açıklamasında, "Sabahın ilk ışıkları ile birlikte saldırıya geçen mücahitler onlarca Esad militanını öldürdü ve yaraladı. Çatışmalar bölgenin tamamını ele geçirene kadar sürecektir." ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, muhaliflerin akşam saatlerinde Cobar ve Kabun mahalleleri arasında yer alan sanayi bölgesinin büyük bölümlerini ele geçirdiği, operasyona Kabun semtindeki muhaliflerin de destek verdiğini bildirdi.

Kabun'daki muhalif gruplar da televizyon fabrikası Sironiks'i ele geçirdi. Cobar'ın kuzeybatısındaki sanayi bölgesinin ve Sironiks'in ele geçirilmesi ile kuşatma altındaki iki bölge Kabun ile Doğu Guta birleşti.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar34

 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  küfür milleti tekdir. allah mücahitlere zaferi versin insallah.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • antisuriye 11 ay önce Şikayet Et
  eset yandaşlarına katliam yapsınlar
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  galipolan allahtır.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Merdan Sahralı 11 ay önce Şikayet Et
  Nusayri Esed, Şii İran ve Ortodoks Rusya Müslümanların baş düşmanıdır. Allah cümlesini kahreylesin.
  Cevapla Toplam 14 beğeni
 • serdar 11 ay önce Şikayet Et
  ZALİM esede karşı ALLAH mermilerinize TANK gücü versin. bu işte ZALİMLER ASLA ve ASLA KAZANAMAZ. Müslümanlar fiilen olmasa da gönülleri ve dualarıyla arkanızdadır. TÜM HAÇLILAR BÖLGEDEN TEMİZLENİNCEYE KADAR ... Haçlılara, onların UCUZ PİYONLARI pyd ve Pkk ya , ayrıca esed denen Katile ve BAŞŞEYTAN abd ve İngiltereye suriyeyi mezar edin
  Cevapla Toplam 15 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat