FBI açıkladı! Trump'a kötü haber!

Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü James B. Comey, Başkan Donald Trump ile Rusya arasında var olduğu ileri sürülen ilişkinin soruşturulduğunu ilk kez resmi olarak duyurdu.

FBI açıkladı! Trump'a kötü haber!
FBI açıkladı! Trump'a kötü haber!
GİRİŞ 20.03.2017 20:40 GÜNCELLEME 20.03.2017 22:36

FBI Direktörü Direktörü James B. Comey, bugün yapılan istihbarat duruşmasındaki açıklamasında, Rus hükümetinin 2016 seçimlerine müdahale etme çabalarına ilişkin soruşturmanın varlığını kabul etti ve Trump kampanyası ortakları ile Rus hükümeti arasında var olduğu iddia edilen soruşturmanın da dosyada olduğunu söyledi. Comey, soruşturmada, kampanya ve Kremlin arasında herhangi bir koordinasyon olup olmadığını ve herhangi bir suç işlenip işlenmediğini araştırıldığını söyledi. Soruşturmanın beklenmedik bir şekilde yapılmasına yönelik James B. Comey, "Ancak olağan dışı koşullar altında, kamunun çıkarına olduğu yerde bunu yapmak uygun olabilir" dedi.

“Obama yönetimi uyarıları rutin olarak görmezden gelmiştir”

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi Nunes ise, "Gerçek şu ki, Rusya, ABD'nin seçimle ilgili veri tabanlarına saldırı düzenledi fakat bu komite için şok olmadı. Rusya'nın saldırılarını, yıllardır yakından izliyoruz. Rus otoritesinin baskıcı tehditleri yoğun bir ilgi odağı haline geldi” diye konuştu. Konuyu çok kez Obama yönetimine ilettiklerini anlatan Nunes, “Fakat Obama yönetimi, tüm kanıtlara karşı, komite kararı olan Putin'le olan ilişkileri ‘sıfırlayabileceğimiz’ uyarılarını rutin olarak görmezden gelmiştir” diye konuştu.

Komite başkanı Devin Nunes, duruşmanın, Rusya'nın 2016 seçimi sırasında ABD'ye karşı ne tür faaliyette bulunduğu konusunda çok sayıda kilit soruna odaklanmasını umduğunu söyledi. Nunes, ABD Başkanı Donald Trump'ın tele kulak iddialarına ilişkin ise, "Açık konuşmak gerekirse, Trump'ın telefonları dinlemediğini biliyoruz. Ancak, Başkan Trump ve ortaklarına karşı diğer gözetim faaliyetlerinin uygulanması hala mümkün" dedi.

ETİKETLER
tump
YAZDIR
YORUMLAR 12
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  katil sömürgeci terörist abd parçalanır yıkılır inşaallah
  Cevapla
 • can 1 yıl önce Şikayet Et
  trump putinin emrinde :)
  Cevapla
 • riza 1 yıl önce Şikayet Et
  Trumpu yiyecekler. demedi, demeyin...
  Cevapla
 • metin 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben kendimi bildim bileli Amerika sıkışınca Rusya yı ortaya atıyor.
  Cevapla
 • samimi 1 yıl önce Şikayet Et
  Abdeni derin devleti yani ingiliz derin devleti kafaya takti trampi .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce önce söyledi sonra inkar etti
Kaçacak hali kalmadı