Hollanda'dan bir çirkin hareket daha!

Türk yetkililerin toplantı ve miting yapmasını engelleyen Hollanda, terör örgütü PKK'ya gösteri izni verdi.

Hollanda'dan bir çirkin hareket daha!
Hollanda'dan bir çirkin hareket daha!
GİRİŞ 21.03.2017 00:03 GÜNCELLEME 21.03.2017 00:04

Terör örgütü PKK yandaşları, Hollanda'nın verdiği izinle Lahey kentinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın posterleri ve örgütü simgeleyen bez parçaları ile yürüyüş yaptı.

Nevruz kutlaması olarak sunulan etkinliğe yaklaşık 200 kişi katıldı. Yapılan konuşmalarda, anayasa referandumunda "hayır" oyu verilmesi gerektiği belirtildi.

Örgüt yandaşları daha sonra, polis eşliğinde yürüyüşe geçti. Terörist başının posterleri ile PKK'yı simgeleyen bez parçalarını taşıyan örgüt sempatizanları, sık sık Türkiye karşıtı ve terör örgütü lehinde sloganlar attı.

Referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yapıldı

PKK yandaşları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de AB kurumları yakınında da nevruz adı altında etkinlik düzenleyerek, referandumda "hayır" oyu verilmesi çağrısı yaptı.

ÇİFTE STANDART

Hollanda'nın Avrupa Birliği (AB) terör örgütleri listesinde olmasına rağmen PKK'ya verdiği izin çifte standart olarak değerlendiriliyor.

PKK'ya izin veren Hollanda, Türk bakanların etkinlik düzenlemesini ise engellemişti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağının iniş izni iptal edilmiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da sınır dışı edilmişti. Hükümet, bu engellemelere, "güvenlik ve kamu düzenini" gerekçe göstermişti.

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • Ersoy21 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir gün saldırı olursa şaşırmam.
  Cevapla
 • AMiGO 1 yıl önce Şikayet Et
  Kaaskop (peynir kafa) hollanda
  Cevapla
 • Müsluman 1 yıl önce Şikayet Et
  Aman izin vermeseler ne olur.simdi onlar miting izni vermediler diye ben EVETten vazmı gecerim.hatta daha iyi oldu kimin ne olduğu ortaya cikti.hiçbirzaman kafirler bizim kalkinmamizi istemediler.bunu goremeyenler kafasini cok duvarlara vuracaklar
  Cevapla
 • SÜMEYYE 1 yıl önce Şikayet Et
  UYAN; EY UYKUSU ÇOK MÜSLÜMAN GAFLETTEN UYAN !UYAN; VE AÇ GÖZLERİNİ seni dizileriyle , çocuklarını çizgifilmleriyle yıllarcaa uyuttular ARTIK YETER.. SEN ÖZÜNE ,DİNİNE ,GELENEKLERİNE SAHİP ÇIKMAZSAN ,SENİ BÖYLE( HAYIR) LAR LA UYUTUP HAİNLERİN PROPAKANDASINI YAPARLAR buna artık DUR de ve sandıkta gerçekten geleceğin için , EVET DE.. .
  Cevapla
 • ZOR65 1 yıl önce Şikayet Et
  hollanda-pkk ortaklar. Türk düşmanı faşistler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Isparta'da böyle karşılandı
Almanya geri adım attı! HDP'ye konuşma yasağı