Venezuela'da kriz büyüyor

Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimine karşı gerçekleştirilen geniş çaplı protesto gösterilerinde 3 kişi hayatını kaybetti.

 • GİRİŞ20.04.2017 12:34
 • GÜNCELLEME20.04.2017 17:38
Venezuela’da Maduro karşıtı protestolarda 3 kişi öldü

Venezuela’da Devlet Başkanı Nicolas Maduro yönetimine karşı gelen on binlerce kişi başkent Caracas sokaklarına akın etti. Hükümet ve Maduro karşıtı slogan atan göstericilere polis biber gazıyla müdahale etti.

ERKEN SEÇİM TALEBİ ÜLKEYİ KARIŞTIRDI

Protestocular cezaevindeki muhalefet liderinin serbest bırakılması ve erken seçime gidilmesini talep ederken, Maduro ise polise, dükkanlara saldırdıkları gerekçesiyle muhalefeti suçluyor. En az 30 kişinin gözaltına alındığı ifade edilirken, muhalefet lideri Henrique Capriles daha fazla protesto gösterisi gerçekleştirilmesi gerektiğini savundu.
Binlerce kişinin katıldığı gösterilerde 3 kişi hayatını kaybetti.

SON OLAYLARLA BİRLİKTE ÖLÜ SAYISI 7'YE YÜKSELDİ

Yaşanan son olaylarda hayatını kaybedenlerin sayısı 7’ye yükselmiş oldu. Başkent Caracas’ta bir genç ile ülkenin Kolombiya sınırında bulunan San Cristobal’da bir kadın vurularak öldürüldü. Başkentin güneyinde de bir muhafız hayatını kaybetti.

PROTESTOLAR ÜLKE ÇAPINA YAYILDI

Venezuela, dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip olmasına rağmen yıllardır yüksek enflasyon, suç artışı ve gıda kıtlığıyla mücadele ediyor. Ülke genelinde gerçekleştirilen hükümet karşıtı protestolar, ülkenin ikinci bağımsızlık günü olarak tanımlanıyor.

ÜLKE ÇÖKME NOKTASINA GELDİ

Seçimlerin 2018’e kadar yapılması öngörülmezken, muhalefet ülkenin çökme noktasına geldiğini ifade ediyor. Uluslararası Para Fonu (IMF), ülkede yüzde 700 enflasyon artışı beklendiğini açıkladı.

KAYNAKİHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar27

 • raoc 8 ay önce Şikayet Et
  dikkat edilirse olaylardaki kişiler aynı bizim geziciler gibi, nedense bir olayda arkasında sırt çantası ile katılanı görünce farklı şeyler düşünüyorum. bunların sırt çantalarını açıp bakmak lazım...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • samimi 8 ay önce Şikayet Et
  soros ve rostchild ailesi orayada parmak atmis.Tabiki ingiliz derin devletini arkasina alarak.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Galip 8 ay önce Şikayet Et
  Türkiye gücünü iyice toplasın dünyayı kana bulayan o ingiliz derin devletini uzaya kovalayacağız.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • metin usluoglu 9 ay önce Şikayet Et
  venezuella ,dunyada petrolun en cok ve en ucuz oldugu yerdir. olaylari kimin cikardigida net bellidir. dagilabiliriz arkadaslar
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • huseyin 8 ay önce Şikayet Et
  tabii ki. CIA.
  Toplam 6 beğeni
 • recep altın 9 ay önce Şikayet Et
  yemișim 700% enflasyonu. o enflasyonu yapanda belli, bu olayları çıkaranda belli. nedense hep yeraltı zengini olan ülkelerde oluyor boyle olaylar. vatan haini ergen cocuklarda yutuyo boyle soylemleri
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Adiga81 8 ay önce Şikayet Et
  Bizim yeraltı zenginliğimiz yok ama bizde de olay bitmiyor.
  Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat