BM uyardı! 'Felaket yaşanabilir'

BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Suriye'nin İdlib kentinde bir felaket yaşanabileceği ve sivillerin tehlike altında olduğu uyarısında bulundu

 • GİRİŞ22.04.2017 01:42
 • GÜNCELLEME22.04.2017 04:04
BM uyardı! 'Felaket yaşanabilir'

Pinheiro, BM Güvenlik Konseyi'ni Suriye'de inceleme yapan bağımsız BM panelinin bulguları konusunda bilgilendirken sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Suriye'de krizin taraflarının çıkarlarını sivillerin güvenliğinin önüne koymaya devam ettiğini ifade eden Pinheiro, bütün tarafların Halep kuşatması sırasında ve kent düşerken ihlallerde bulunduğunu belirtti.

"ENDİŞE EDİYORUZ"
 
Tahliye anlaşmalarının ardından ise on binlerce insanın İdlib'e ve Halep'in batısına gittiğini anlatan Pinheiro, "İdlib'de ağır çekimde bir felaket yaşanacağı kanaatindeyiz ve sivillerin ciddi tehlike altında olduğundan endişe ediyoruz." dedi.
 
Pinheiro, Halep'in batısında terör örgütü el Nusra ve bazı radikal silahlı grupların varlığının bu bölgede ve İdlib'de çatışmaları artırabileceğine ilişkin ciddi endişe yarattığını söyledi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar15

 • murad 10 ay önce Şikayet Et
  asıl oraya üs lazım, hem Halep için faydalı olur (gerekli)
  Cevapla
 • baybars 10 ay önce Şikayet Et
  birleşmiş teröristler
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ejder 10 ay önce Şikayet Et
  Sizin endişeniz öldürmek zaten
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ibrahim karaoğlan 10 ay önce Şikayet Et
  bende kirlenmiş milletlerden endişe duyuyorum kafir bozuntuları
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ceyhun 10 ay önce Şikayet Et
  kim takar BM yi... şerefleri olsa bunu 6 sene önce anlatırlardı. Sanki bilmiyorduk.. Amaçları ortadoğuda ne kadar insan ölürse o kadar kardayız amacı var
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat