Rusya ve Suriye'den eş zamanlı 'ABD' açıklaması!

ABD'nin, Ürdün sınırında rejim güçlerine düzenlediği hava saldırısının ardından Rusya ve Suriye'den eş zamanlı açıklama yapıldı.

Rusya ve Suriye'den eş zamanlı 'ABD' açıklaması!
Rusya ve Suriye'den eş zamanlı 'ABD' açıklaması!
GİRİŞ 19.05.2017 11:04 GÜNCELLEME 19.05.2017 11:31

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, ABD'nin, Ürdün sınırında Suriye hükümet güçlerine düzenlediği hava saldırısının "kabul edilemez" olduğunu söyledi.

Rus haber ajansı Sputnik'in peş peşe geçtiği açıklamalara göre Gatilov, "Bu, kesinlikle kabul edilemez. Söz konusu saldırı, Suriye'nin egemenliğinin ihlalidir. Ayrıca bu, ülkedeki siyasal sürece de yardımcı olmayan bir adım" ifadelerini kullandı.

"Bu, hiçbir çerçeveye sığmayan bir eylem" diye devam eden Gatilov şunları söyledi: "Suriye'de gerilimin artmasına neden olan her askeri eylem, şüphesiz, Astana ya da Cenevre'deki siyasal süreçleri etkiliyor. Özellikle de Suriye ordusuna karşı düzenlenen eylemler."

SURİYE'DEN AÇIKLAMA

Suriye Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, "ABD öncülüğündeki koalisyonun, El Tanf'daki saldırısının gerekçeleri kategorik olarak kabul edilemez ve koalisyonun gerçek hedefini göstermiştir" denildi.

Suriye resmi haber ajansı SANA’ya bilgi veren Suriye Savunma Bakanlığı'ndan bir yetkili ise, saldırıyı kınadıklarını belirterek, koalisyon güçlerinin açıkladığı gibi "çatışmasız bölgeye giren askeri araçların" değil, bölgedeki "askeri noktalardan birinin" hedef alındığını iddia etti.

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • demir ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  İran dan çıt yok
  Cevapla
 • Cem 1 yıl önce Şikayet Et
  Saddam gidince ırak 3 parça oldu, bizimki Esad gitsin diyo, gidince 3 parça olucağını bilmiyormuş. Eş Başkan. Şimdi İran a sataşıyo
  Cevapla
 • hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  hahaha kabul edilemezmiş, ey suriye ey iran; rusya ve abd sizi parçalayacak bırakın bunları türkiyeyle birlik olun
  Cevapla
 • ümmet 1 yıl önce Şikayet Et
  suriye ürdün sınırında ışıd ı vuruyor abd ise suriyeyi ilginç
  Cevapla
 • ALBATROS 1 yıl önce Şikayet Et
  Emin Olun Suriye'nin Bütünlüğünü savunan Tek Ülke Var Oda Türkiye Cumhiriyeti Devleti enbaşta Suriye Bile Bölünmesinden Yana Öyle Olmasa Madde İn Usa İle Pydpkk İle İşbirliğine Girip TC devletine Saldirıp Durmazdı Gerçi Acımıyorum Suriye'ye Müstak Oldu Ne Ekersen Onu Biçersin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milyonları ilgilendiriyor! Maaş hesabı değişiyor
SSM paylaştı! Başarıyla gerçekleştirildi...