Flaş açıklama: AB büyük tehdit ile karşıya!

AP Başkanı Tajani, "AB büyük meselelerle karşı karşıya. Bunlar yüksek oranda genç işsizlik, terör tehditleri ve sığınmacı akını." dedi.

Flaş açıklama: AB büyük tehdit ile karşıya!
Flaş açıklama: AB büyük tehdit ile karşıya!
GİRİŞ 19.05.2017 13:48 GÜNCELLEME 19.05.2017 13:52

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, Avrupa Birliğinin (AB) büyük meselelerle karşı karşıya olduğunu belirterek, "Bunlar yüksek oranda genç işsizlik, terör tehditleri ve sığınmacı akını." ifadelerini kullandı.

Tajani, Hırvatistan'a yaptığı ilk resmi ziyaret kapsamında, Meclis Başkanı Gordan Jandrokovic ile bir araya geldi.

Meclis binasındaki görüşmede, AP ile Hırvatistan Meclisi arasında iş birliğinin yanı sıra Balkanlar'daki mevcut durum, terör tehdidi, sığınmacı krizi ve Hırvatistan'ın AB fonlarını doğru kullanarak ekonomisini güçlendirmesi konularının ele alındığı bildirildi.

Tajani ile Jandrokovic'in, AB'ye üye ülkelerin siyasi istikrarının ve AB kurumlarının işlevselliği ile vatandaşların bu kurumlara güvenini artırmasının, AB projesinin ayakta kalması ve gelişmesi için kaçınılmaz unsurlar olduğu noktasında mutabık kaldığı ifade edildi.

'EN BÜYÜK TEHDİT İŞSİZLİK, TERÖR VE SIĞINMACI'

AP Başkanı Tajani, düzenlenen ortak basın toplantısında, AB'nin büyük meselelerle karşı karşıya olduğuna dikkati çekerek, "Bunlar yüksek oranda genç işsizlik, terör tehditleri ve sığınmacı akını." dedi.

Hırvatistan'ın, bu karmaşık bölgede istikrarın sağlanması konusunda kilit role sahip olduğunu dile getiren Tajani, "Bazı aday ülkeler söz konusu. Diğer ülkelerdeki savaşlardan, beraberinde birçok tehdidi getiren yabancı savaşçılar var. Bu nedenle bölgede istikrarın sağlanması büyük önem arz ediyor." şeklinde konuştu.

Hırvatistan Meclis Başkanı Jandrokovic de diğer bölge ülkelerinin AB üyelik sürecine değinerek, Birliğe üye olmak isteyen tüm bölge ülkelerinin, gerekli koşulları yerine getirmesinin önemine vurgu yaptı.

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Asım 11 ay önce Şikayet Et
  ab dünyaya duvar çekmek istiyor ama işi zor, o eskiden bile değildi. şimdi ulaşım çok ileri, adam atlıyor, jet-ski ile devletten devlete geçiyor. Denizaltı bile yapmışlar. Duvar çekince sonunda yıkılıyor. bunu artık öğrenmeleri lazım.
  Cevapla
 • vanga 11 ay önce Şikayet Et
  sıgınmacılar türkiyenın basına bela size bısey oldugu yok siz rahat olun.burdan kimseyi gondermezler
  Cevapla
 • ali 11 ay önce Şikayet Et
  ne ekersen onu biçersin daha bu günler iyi günleriniz
  Cevapla
 • serdar cebi 11 ay önce Şikayet Et
  açin kapilar salın suriyelileri
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan açıkladı! Önemli Adil Öksüz istihbaratı!
Avusturya ve Hollanda’nın skandal kararına ilk tepki