Rusya'dan Venezuela'ya gıda desteği

Venezuela, Rusya Devlet Başkanı Putin'in ülkeye gıda yardımında bulunma sözü verdiğini duyurdu.

  • GİRİŞ19.05.2017 21:42
  • GÜNCELLEME19.05.2017 21:42
Rusya'dan Venezuela'ya gıda desteği

Venezuela Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile yaptığı telefon görüşmesinde, gıda krizindeki Venezuela'ya her ay binlerce ton buğday gönderme vaadinde bulunduğu belirtildi.

Ciddi bir gıda krizi yaşayan ülkede en zor bulunan gıda maddelerinden biri de un. Özel marketlerde çok zor bulunan un için Venezuelalılar ya kara borsacılara başvuruyor, ya da devlete ait marketlerde saatlerce sıra bekliyor.

Venezuela'da gıda kıtlığı, yüksek enflasyon ve artan suç oranlarından kaynaklanan toplumsal hoşnutsuzluk uzun zamandır devam ediyor. Maduro liderliğindeki hükümetin kontrol ettiği Yüksek Mahkemenin, 31 Mart'ta Kongrenin yetkilerini elinden aldığını açıklamasıyla bu hoşnutsuzluk sokak protestolarına dönüştü.

Mart sonundan bu yana devam eden hükümet karşıtı protestolarda ise şu an kadar 45 kişi yaşamını yitirirken, yüzlerce kişi yaralandı.

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar2

  • tarık akın 9 ay önce Şikayet Et
    ellerindeki hastalıklı olduğu raporlarla belgelenmiş buğdayı, yardım diye veriyorlar. bu gavurlara boşuna gavur demiyorlar. Türkiyeye de bir miktar kitlediler ama dur bakalım
    Cevapla
  • misafir 8 ay önce Şikayet Et
    bizim onlara sattığımız sebze meyve çok temiz değilmi alayı hormon zaten millet olarak tam müslümanlığa yaraşır şekilde on numara dürüstüz biz önce kendimize bakalım akşam haberleri izledikmi midemiz bulanıyor
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat