Trump, ilk yurt dışı seyahatine çıktı

ABD Başkanı Trump, ilk yurt dışı ziyaretlerini Suudi Arabistan ve İsrail'in ardından İtalya, Vatikan ve Belçika’ya yapacak.

 • GİRİŞ19.05.2017 23:01
 • GÜNCELLEME19.05.2017 23:01
Trump, ilk yurt dışı seyahatine çıktı

BD Başkanı Donald Trump, ilk yurt dışı seyahatine çıktı.

Başkan Trump, ilk yurt dışı ziyaretlerini Suudi Arabistan ve İsrail'in ardından İtalya, Vatikan ve Belçika’ya yapmak üzere başkent Washington'dan ayrıldı.

İlk ziyaretini Suudi Arabistan’a yapacak olan Trump, burada Kral Selman bin Abdulaziz ile bir araya gelecek. Trump ardından İsrail’e geçerek, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’la görüşecek. Ortadoğu’da yapacağı ziyaretlerin ardından Trump’ın İtalya, Vatikan ve Belçika’ya gitmesi bekleniyor.

Trump, seyahati öncesinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, ABD halkının çıkarlarını korumak için bu seyahatleri yaptığını kaydetti.

Damadı hahamdan izin istedi

Trump’a yapacağı bu ziyaretlerde eşi Melanie Trump’ın yanı sıra kızı İvanka Trump ve damadı Jared Kushner de eşlik ediyor.

ABD basınında yer alan haberlere göre, Ortodoks Yahudi olan Trump’ın damadı Kushner ve kızı İvanka bu yolculuğa çıkmadan önce hahamdan izin istedi.

Beyaz Saray’dan ismi açıklanmayan bir yetkili ise Trump’ın kızı ve damadının yolculuk öncesinde hahamın iznini aldıklarını onayladı.

ABD’nin son 5 başkanı, göreve geldikten sonra ilk yurt dışı ziyaretini Kanada ya da Meksika’ya yapmıştı.  

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar5

 • hakan 8 ay önce Şikayet Et
  sudi arabistan başındaki israil ve trump aynı ilkerlere inandığı için mason oldukları için görüşme sağlamak isteyebilirlermi acaba ?uyan ey ülkem
  Cevapla
 • Nazım 8 ay önce Şikayet Et
  İnşallah Allah hidayet verir.
  Cevapla
 • Djdnke 8 ay önce Şikayet Et
  İlk ziyaterler önemlidir acaba neden Suudi Arabistan..... belki müslüman olmaya karar vermiştir....
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Acaba son günlerde imzalanan 300 milyar dolarlık silah anlaşması olabilir mi :)
 • kon 8 ay önce Şikayet Et
  Sudiarabistanada hacimı olacak
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat