Krizde son perde: 48 saat içinde terk edin

Bahreyn'in DEAŞ'a karşı kurulan uluslararası koalisyon kapsamında ülkede bulunan Katarlı askerlerin derhal bölgeyi terk etmelerini talep ettiği belirtildi.

 • GİRİŞ18.06.2017 21:26
 • GÜNCELLEME18.06.2017 23:32
Krizde son perde: 48 saat içinde terk edin

AFP'nin haberine göre, Katarlı askerlere Bahreyn'i tamamen terk etmesi için 48 saat süre tanındı. İsmi açıklanmayan  yetkili, "Bahreynliler, Bahreyn'deki askeri üsteki yetkili ABD'li generale Katar askerlerinin ayrılmak zorunda olduğunu söyledi" ifadesini kullandı. Yetkili, Bahreyn'de ne kadar Katar askeri bulunduğuna yönelik bir detay vermezken, Katarlı askerlerin 2014 yılından beri bölgede konuşlu olduğu belirtildi.

Katar krizinin patlak vermesinin ardından söz konusu ülkeler Katar'ı Yemen'deki Şii kökenli Husilere karşı Suudi Arabistan'ın liderliğinde kurulan koalisyondan çıkarmışlardı. Bu hamle ile söz konusu ülkelerin Katar'ı DEAŞ'a karşı kurulan koalisyondan da çıkarma niyetinde bulunduğu yorumu yapılıyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar27

 • Dra 8 ay önce Şikayet Et
  Ses cikardiginiz adres katar değil de Esad olaydı keşke!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Birisi 8 ay önce Şikayet Et
  Bazı müslüman ülkeler, göstermiş oldukları birlik ruhunu keşke şer ittifaklarına karşı da gösterebilseler. Kafir'e gösterilemeyen tavrı müslümana gösteriyorlar. Rabbim, müslümanlara akıl fikir ver, bağışla, basiret sahibi ve iradesini şer odaklarına teslim etmemiş yöneticilerin başa geçmesini nasip et.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Hasan Pala 8 ay önce Şikayet Et
  Bu Bahreynde kendini ne sanıyor anlamadım. Katar da Türk askerleri var dikkat et Bahreyn
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • salim 8 ay önce Şikayet Et
  Derhal askerimizi geri çekin
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Bilirkişi 8 ay önce Şikayet Et
  Trump'ın bir videosu var. Diyor ki Amerika'nın tüm borçlarını Müslümanlara ödeteceğim. Arapları ziyaret etti ve sözde silah ve uçak anlaşmaları yapıldı. Bunlar işin görünen yüzü. Ortada ne uçak var ne silah. Haraç alıyor resmen. Katar da direnemedi sonunda silah almaya mecbur kaldı. Yani haraç vermeye. Silah anlaşmasının adı HARAÇ. ABD'nin kurduğu DAEŞ'e destek veriyor diye önce çamur at. Sonra silah almaya (haraç vermeye) mecbur bırak ki temize çıksın. Uyanın artık...
  Cevapla Toplam 17 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat