14 günlük süre doldu! Katarlılar...

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn'in, Katar'daki vatandaşlarına geri dönmeleri ve kendi topraklarında yaşayan Katarlılara ülkelerini terk etmeleri için verdiği süre son buldu.

 • GİRİŞ19.06.2017 09:21
 • GÜNCELLEME19.06.2017 09:39
14 günlük süre doldu! Katarlılar...

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn'in, 5 Haziran'da Katar'la tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurması, bu ülkedeki vatandaşlarına geri dönmeleri için çağrı yapması ve kendi topraklarındaki Katarlılara da ülkelerini terk etmeleri için tanıdığı 14 günlük süre, bu ülkelerin yerel saatiyle 24.00'te son buldu.

11 BİN 387 BİN KİŞİ

Bu üç ülkenin vatandaşı olup ülkelerine dönenler ile bu ülkelerde yaşayıp da Katar'a dönenlerin sayısı tam olarak bilinmemekle birlikte Katar'daki İnsan Hakları Ulusal Komitesi, daha önce yayımladığı raporda, Katar'da bu ülkelerin vatandaşı olan 11 bin 387 kişinin bulunduğunu, bu ülkelerde ise bin 927 Katarlının olduğunu açıklamıştı.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar4

 • Müslüman 9 ay önce Şikayet Et
  Dünyada yapılan en kötü şey ambargo ile bir ülkeyi açlığa mahkum etmektir. Biz müslümanlar ne zaman birlik olup ortak hareket edeceğiz. Rabbim İslam Alemine güç ve kudret versin.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • bekir 9 ay önce Şikayet Et
  taşlar yerine oturdu bakalım ne yapacaklar hayırlısı
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Anatolia 9 ay önce Şikayet Et
  Hepsi geri adım atacak, amerikanın tuzağına düştüler. Katar daha da güçlenerek çıkıyor. Türkiye Katarı yarı yolda bırakmamalı, aynı politikaya devam....
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • sami 9 ay önce Şikayet Et
  bu kadar da zulüm olmaz iyice kudurdu bunlar
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat