14 günlük süre doldu! Katarlılar...

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn'in, Katar'daki vatandaşlarına geri dönmeleri ve kendi topraklarında yaşayan Katarlılara ülkelerini terk etmeleri için verdiği süre son buldu.

14 günlük süre doldu! Katarlılar...
14 günlük süre doldu! Katarlılar...
GİRİŞ 19.06.2017 09:21 GÜNCELLEME 19.06.2017 09:39

Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn'in, 5 Haziran'da Katar'la tüm diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurması, bu ülkedeki vatandaşlarına geri dönmeleri için çağrı yapması ve kendi topraklarındaki Katarlılara da ülkelerini terk etmeleri için tanıdığı 14 günlük süre, bu ülkelerin yerel saatiyle 24.00'te son buldu.

11 BİN 387 BİN KİŞİ

Bu üç ülkenin vatandaşı olup ülkelerine dönenler ile bu ülkelerde yaşayıp da Katar'a dönenlerin sayısı tam olarak bilinmemekle birlikte Katar'daki İnsan Hakları Ulusal Komitesi, daha önce yayımladığı raporda, Katar'da bu ülkelerin vatandaşı olan 11 bin 387 kişinin bulunduğunu, bu ülkelerde ise bin 927 Katarlının olduğunu açıklamıştı.

ETİKETLER
körfez
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Müslüman 11 ay önce Şikayet Et
  Dünyada yapılan en kötü şey ambargo ile bir ülkeyi açlığa mahkum etmektir. Biz müslümanlar ne zaman birlik olup ortak hareket edeceğiz. Rabbim İslam Alemine güç ve kudret versin.
  Cevapla
 • bekir 11 ay önce Şikayet Et
  taşlar yerine oturdu bakalım ne yapacaklar hayırlısı
  Cevapla
 • Anatolia 11 ay önce Şikayet Et
  Hepsi geri adım atacak, amerikanın tuzağına düştüler. Katar daha da güçlenerek çıkıyor. Türkiye Katarı yarı yolda bırakmamalı, aynı politikaya devam....
  Cevapla
 • sami 11 ay önce Şikayet Et
  bu kadar da zulüm olmaz iyice kudurdu bunlar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya'dan sürpriz Türkiye tepkisi: Utanç verici
3 kritik hamle! Ekonomi böyle şahlanacak