BAE'den küstah Türkiye açıklaması!

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargash, Katar'a yönelik izolasyon politikasının yıllar boyunca devam edebileceğini söyledi.

 • GİRİŞ19.06.2017 14:06
 • GÜNCELLEME19.06.2017 14:11
BAE'den küstah Türkiye açıklaması!

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargash, Türkiye'nin Katar konusundaki tutumu hakkında da küstah bir değerlendirmede bulundu. Gargash, "Türkiye'nin âkil olmasını ve çıkarlarına en çok hizmet edenin Katar'a yönelik girişilen eylem olduğunu anlamasını umuyoruz" açıklamasında bulundu. Arap bakan, Türkiye'nin şu anda Katar meselesinde ideolojik hedefleri ve milli çıkarları arasında dengede kalmaya çalıştığını ifade etti. 

AMBARGO YILLARCA SÜREBİLİR

Gargash, Katar'ın politikalarının değiştirmemesi durumunda söz konusu ülkeye yönelik anbargonun yıllar boyunca devam edebileceğini söylerken, arabuluculuk rolü için Kuveyt'in uygun olduğunu ifade etti. 

KATAR: KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTÜYORLAR

Öte yandan Katar, kendisiyle tüm ilişkileri kesen Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır'ın "karalama kampanyası" yürüttüğünü belirtti.

Katar hükümetinin iletişim ofisi direktörü Şeyh Saif Bin Ahmed "Komşularımızın temeli olmayan bir propaganda kampanyasına zaman ve kaynak ayırmaları çok talihsiz. Abluka uygulayan ülkeler terörizmi bir karalama kampanyası olarak kullanıyor" dedi.

KATAR: ÇÖZÜM İÇİN HİÇBİR FORMÜL ÖNERİLMEDİ

Bin Ahmed, "Ülkemize yönelik abluka iki haftadır sürüyor ve bize abluka uygulayan ülkeler krizi çözmek için hiçbir formül önermedi" dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar135

 • Haktan 6 ay önce Şikayet Et
  Hadi Şimdi ayni ambargoyu İsraile uygulayım, yermi? Yemez!! Anca gücünü kiskandiginiz kardesinizi kuyuya atarsiniz siz!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Talha 6 ay önce Şikayet Et
  Napıyon BAE, Aynı BAE , Sen Napıyon BAE Aynı BAE
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Vatansever 6 ay önce Şikayet Et
  yıllardır mısıra giden turistleri katleden ve bunu üstlenen müslüman kardeşleri kahraman ilan edenler gerçek hain ve akıl çarpması içinde olanlardır, batıyı terörü desteklemekle suçlayanlar kendileri en büyük terörist destekçisidirler, yazıklar olsun sizin gibi cahillere..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ertuğrul gazi 6 ay önce Şikayet Et
  fitnenin uşakları amerike dürttü siz yaptınız delikanlıysanız israile kafa tutun fistanlılar
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • Yusuf D. 6 ay önce Şikayet Et
  Kim takar seni bae.
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat