Beyaz Saray'dan 'Rusya'yla savaş' açıklaması

Beyaz Saray Sözcüsü Spicer, düzenlediği basın brifinginde 'Ruslarla savaşın eşiğinde miyiz' sorusuna 'hayır değiliz' yanıtını verdi.

Beyaz Saray'dan 'Rusya'yla savaş' açıklaması
Beyaz Saray'dan 'Rusya'yla savaş' açıklaması
GİRİŞ 20.06.2017 00:12 GÜNCELLEME 20.06.2017 00:24

Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer, Rusya’nın Suriye’deki ayrışma kanalının askıya alınması ve Fırat’ın batısına geçen uçakların vurulabileceği açıklamasına, "Suriye rejimi ve diğerleri, DEAŞ'a karşı oluşturulan koalisyon olarak kendimizi savunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu anlamalılar." sözleriyle yanıt verdi.

Sözcü Spicer, kameralara kapalı olarak gerçekleştirdiği günlük basın brifinginde Suriye'de son duruma ve ABD ile Rusya arasında artan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çatışmaların artmasının bölgedeki krizi daha da kötü hale getireceğini söyleyen Spicer, "Bu bölgede bulunan unsurlar arasında çatışmaların artması kimseye fayda sağlamaz." dedi. Sözcü, mecbur kalmaları halinde gereken askeri adımları atabilecekleri yorumunu yaparak, "Suriye rejimi ve diğerleri, DEAŞ'a karşı oluşturulan koalisyon olarak kendimizi savunma hakkımızı saklı tuttuğumuzu anlamalılar." şeklinde konuştu.

"RUSLARLA İLETİŞİMİ AÇIK TUTMAYA ÇALIŞACAĞIZ"

Spicer, Suriye'nin karmaşık bir durumda olduğuna ve sorunların daha da karmaşık hale getirilmemesi gerektiğine işaret ederek, "DEAŞ tüm milletlere karşı bir tehdit teşkil ediyor ve bunun için ortaklarımızla beraber çalışmalıyız. Bundan dolayı Ruslarla iletişimi açık tutmaya çalışacağız." dedi.

"RUSLARLA SAVAŞIN EŞİĞİNDE MİYİZ"

Bir basın mensubunun, "Ruslarla savaşın eşiğinde miyiz?" şeklindeki sorusuna ise Spicer, "Hayır değiliz." diyerek cevap verdi.

ETİKETLER
esed
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Yemez sizde nerde o cesaret
  Cevapla
 • Merhaba 11 ay önce Şikayet Et
  Yiyin birbirinizi. Ama yer müslüman toprağı olmasın. İşte Alaska. İşte Sibirya.
  Cevapla
 • Kurt 11 ay önce Şikayet Et
  abd nin parasız askeri yok, paralı asker gücü sıfır. Uzaktan kumandalı oyuncaklarla savaş olmayacağını biliyorlar. Bu yüzden biz daha güçlüyüz.
  Cevapla
 • kelleci 11 ay önce Şikayet Et
  ya bunlardan bi cacık olmaz anca güçleri müslümanlara yeter ikisi de orta doğuda ne oldu bir ara kuzey kore ye kafa tutuyordu fıss o yüzden gündeme gelmek için yapıyorlar
  Cevapla
 • israfil çatalkaya 11 ay önce Şikayet Et
  aBD Rusya yı küçük görüyor inşallar gördüğü gibi cıkmaz ..
  Cevapla
 • ihsan 11 ay önce Şikayet Et
  Güzel yorum.
  Cevapla
 • cenk 11 ay önce Şikayet Et
  Saygılarımla israfil abi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Hangi ilde kaç cami var?
Müjde verildi! Emekli maaşına en az 433 TL zam