Kuzey Kore tarih verdi! Emri bekliyorlar

Kuzey Kore resmi haber ajansında yer alan açıklamada, Guam'a 4 adet füze yollamak için yapılan plan ağustos ortasında hazır olacak.

 • GİRİŞ10.08.2017 02:50
 • GÜNCELLEME10.08.2017 09:17
Saldırırız dedikleri Guam: Cennetin tadını çıkarın

ABD ve Kuzey Kore arasındaki füze restleşmesi devam ederken, Pyongyang yönetimi Guam'a orta menzilli füze saldırısında bulunmak için ilk kez tarih verdi.

ONAY BEKLİYORLAR

​Kuzey Kore haber ajansında yer alan açıklamaya göre, ağustos ayında ABD'ye bağlı özerk Guam açıklarına 4 adet orta menzilli füze fırlatma planı hazır olacak. Açıklamada Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un onayınının beklendiği belirtildi.

"TRUMP'IN TEHDİTLERİ SAÇMALIK"

Kuzey Kore ordusundan gelen açıklamada, "Planımızı yapacağız ve Guam'ı vurmak için Başkomutanımızın emrini bekleyeceğiz" denildi. Kuzey Koreli yetkililer, ayrıca, Trump'ın tehditlerini "bir avuç saçmalıktan ibaret" olarak nitelendirdi.​

Pasifik Okyanusu'nda bulunan ve Kuzey Kore'ye 3400 km uzaklıkta olan Guam'da Anderson Hava Üssü yer alıyor. Söz konusu üs, B-1 bombardıman uçakları tarafından Güney Kore hava sahasındaki uçuşlardan sonra yakıt ikmali için kullanılıyor.

​Trump, Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetlerine ve ABD'ye karşı hamlelere devam etmesi halinde, "Dünyanın şimdiye kadar görmediği bir hiddetle" yüzleşeceğini söyleyerek tehdit etmişti.

 

 

KAYNAKSPUTNİK

Yorumlar69

 • Bos 7 ay önce Şikayet Et
  Bakiyorumda her agizdan bir senaryo.. herkez ne nasil oldu ve olacak biliyor.. bos ve fantesilerinizi kendinize saklayin...
  Cevapla
 • PALA 7 ay önce Şikayet Et
  İt iti ısırmaz bunlar bir bir lerine Havlar sonra geri çekilirler Dahasında hınçlarını müslümanlardan çıkarırlar
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Yemez 7 ay önce Şikayet Et
  Irak ne olacak içinde anlaşmazlığı vardı etnik gruplarla. Adamlar ölümü göze alıyor sıkıntı yok Coni dişlerini kırar aynı direniş Vietnamda oldu Kore biraz daha ağır gelir. Hele bi kaç Coni leşi Amerikanyaya ailelerine gitsin görün bakın kim savaşacak korku sarar Amerikanyayı. Protesto çığ gibi büyür Amerikanyada.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • TDK 7 ay önce Şikayet Et
  "Amerikanya" neresi acaba ?
 • Yalan 7 ay önce Şikayet Et
  Dünyayı kandırmakta bir numara tiyatro. Nükleer bombası fasafisosu. İsrail'in ayıbını örtbas etmeye çalışan Amerikanya. Korenin arkasındaki güç Çin ona da yaklaşamaz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hakan 7 ay önce Şikayet Et
  hedef çin, kore falan hikaye gerçekleri görün. çin ticaret ile dünya devi oldu ora şu an aslan payı kim vurursa o kazanır. amerika vuramazsa ekonomiden kaybeder
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat