Kuzey Kore tarih verdi! Emri bekliyorlar

Kuzey Kore resmi haber ajansında yer alan açıklamada, Guam'a 4 adet füze yollamak için yapılan plan ağustos ortasında hazır olacak.

GİRİŞ 10.08.2017 02:50 GÜNCELLEME 10.08.2017 09:17

ABD ve Kuzey Kore arasındaki füze restleşmesi devam ederken, Pyongyang yönetimi Guam'a orta menzilli füze saldırısında bulunmak için ilk kez tarih verdi.

ONAY BEKLİYORLAR

​Kuzey Kore haber ajansında yer alan açıklamaya göre, ağustos ayında ABD'ye bağlı özerk Guam açıklarına 4 adet orta menzilli füze fırlatma planı hazır olacak. Açıklamada Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un onayınının beklendiği belirtildi.

"TRUMP'IN TEHDİTLERİ SAÇMALIK"

Kuzey Kore ordusundan gelen açıklamada, "Planımızı yapacağız ve Guam'ı vurmak için Başkomutanımızın emrini bekleyeceğiz" denildi. Kuzey Koreli yetkililer, ayrıca, Trump'ın tehditlerini "bir avuç saçmalıktan ibaret" olarak nitelendirdi.​

Pasifik Okyanusu'nda bulunan ve Kuzey Kore'ye 3400 km uzaklıkta olan Guam'da Anderson Hava Üssü yer alıyor. Söz konusu üs, B-1 bombardıman uçakları tarafından Güney Kore hava sahasındaki uçuşlardan sonra yakıt ikmali için kullanılıyor.

​Trump, Kuzey Kore'nin nükleer faaliyetlerine ve ABD'ye karşı hamlelere devam etmesi halinde, "Dünyanın şimdiye kadar görmediği bir hiddetle" yüzleşeceğini söyleyerek tehdit etmişti.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 69
 • Bos 11 ay önce Şikayet Et
  Bakiyorumda her agizdan bir senaryo.. herkez ne nasil oldu ve olacak biliyor.. bos ve fantesilerinizi kendinize saklayin...
  Cevapla
 • PALA 11 ay önce Şikayet Et
  İt iti ısırmaz bunlar bir bir lerine Havlar sonra geri çekilirler Dahasında hınçlarını müslümanlardan çıkarırlar
  Cevapla
 • Yemez 11 ay önce Şikayet Et
  Irak ne olacak içinde anlaşmazlığı vardı etnik gruplarla. Adamlar ölümü göze alıyor sıkıntı yok Coni dişlerini kırar aynı direniş Vietnamda oldu Kore biraz daha ağır gelir. Hele bi kaç Coni leşi Amerikanyaya ailelerine gitsin görün bakın kim savaşacak korku sarar Amerikanyayı. Protesto çığ gibi büyür Amerikanyada.
  Cevapla
 • TDK 11 ay önce Şikayet Et
  "Amerikanya" neresi acaba ?
  Cevapla
 • Yalan 11 ay önce Şikayet Et
  Dünyayı kandırmakta bir numara tiyatro. Nükleer bombası fasafisosu. İsrail'in ayıbını örtbas etmeye çalışan Amerikanya. Korenin arkasındaki güç Çin ona da yaklaşamaz.
  Cevapla
 • hakan 11 ay önce Şikayet Et
  hedef çin, kore falan hikaye gerçekleri görün. çin ticaret ile dünya devi oldu ora şu an aslan payı kim vurursa o kazanır. amerika vuramazsa ekonomiden kaybeder
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den Trump'a Brunson cevabı
İşçiye 5.434 lira tazminat