Merkel'den Kuzey Kore açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD ile Kuzey Kore arasındaki krizin askeri yollarla çözülemeyeceğini söyledi.

 • GİRİŞ12.08.2017 02:39
 • GÜNCELLEME12.08.2017 04:18
Merkel'den Kuzey Kore açıklaması

Başbakan Merkel, Berlin'de Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) Genel Müdürü William Lacy Swing ile görüştü.

Merkel, görüşmeden sonra başbakanlıkta düzenlenen ortak basın toplantısında, mülteci krizine ilişkin görüşlerini paylaştı. Merkel'in gündeminde Kuzey Kore ile ABD arasındaki füze restleşmesi ve artan savaş olasılığı da vardı.

ASKERİ YOLLARLA ÇÖZÜLEMEZ

Merkel, bir gazetecinin Kuzey Kore ile yaşanan krize ilişkin, olası bir savaş durumunda ABD'nin yanında yer alıp almayacağını sorması üzerine de, "Askeri bir yolun krizin çözülmesine katkı sağlamayacağına kesin olarak inanıyorum. Bu krizin askeri bir çözümle aşılabileceğine inanmıyorum. BM Güvenlik Konseyinde bugüne kadar gördüğümüz çabalarla bu kriz aşılabilir" dedi.

Merkel, Almanya'nın da ABD; Güney Kore, Japonya ve Çin Halk Cumhuriyeti gibi ülkeler ile birlikte müzakereleri sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar21

 • Ali Mercan 7 ay önce Şikayet Et
  Bu bu oynan tiyatronun bir parcasi ABD gereken bilgiyi bunlara verdi Bütün mesele dünyanin dikatini buraya cekip Suriye üzerinden Türkiyeyi parcalamaktir, Kuzey Kore Tiyatro karsiligi gizliden ABD gida yardimi aldi
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • bülent erdem 7 ay önce Şikayet Et
  buda her şeye burnunu sokuyor şimdi her kez seni dinniyecek sanki
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ilker 7 ay önce Şikayet Et
  Çoluk çocuk olası savaşta abd yi sevmiyor diye kuzey koreyi destekliyor. Kuzey kore kazanırsa yarın öbürgün Komünizm bildiğimiz inandığımız bütün değerleri duman eder haberi yok milletin...
  Cevapla
 • Merhaba 7 ay önce Şikayet Et
  Düşmanın düşmanı . Dost dur. Artı Kore nin Türkiye ye rejim empoze etmesi milyon da bir .
  Toplam 4 beğeni
 • vatan evladı 7 ay önce Şikayet Et
  inanmazsın çünkü nükleer bomba var işin içinde ve sizin sömürge düzeninize bir darbedir bu ama suriye ırak afganistan libya kolay lokma askeri çözümü yaptınızda ne oldu vahşi barbarlar
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • sidikli seni 7 ay önce Şikayet Et
  senin yaptigin gibi bir teror orgutu peydahlayip kuzey koreye salmasi lazim dimi.siz oyle cozuyorsunuz.savasmadan icten ice bitiriyorsunuz.kuzey koreyi bu yuzden tebrik ediyorum.ucunda savas olmasina ragmen bir oluyorlar liderlerinin yanindalar.aralarinda terorist beslemiyorlar.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat