Rusya'ya resti çektiler: Cevap vermeye hazırız!

Ukrayna Savunma Bakanı Poltorak, 'Ukrayna Rus istilasına cevap vermeye hazır' dedi.

Rusya'ya resti çektiler: Cevap vermeye hazırız!
Rusya'ya resti çektiler: Cevap vermeye hazırız!
GİRİŞ 16.08.2017 21:09 GÜNCELLEME 16.08.2017 21:09

Ukrayna Savunma Bakanı Stepan Poltorak, 14-20 Eylül tarihlerinde yapılacak Rus-Beyaz Rusya 'West 2017' askeri tatbikatı sırasında Rus birliklerinin Ukrayna topraklarını işgali ihtimalinin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı tarafından incelendiğini söyledi. Poltorak, ''Rus birliklerinin tüm hareketlerinin farkındayız , mevcut olan ve tatbikat sırasında meydana gelebilecek yeni tehditlere gerekirse cevap vereceğiz'' diye konuştu.

Poltorak ayrıca, Genelkurmay Başkanlığının işgal tehditleri için yeterli tedbirler öngördüğünü vurguladı.

Poltorak, şu ifadeleri kullandı:

"Bu arada, Rusya ve Beyaz Rusya'nın yapacakları şey bir tatbikat olmasına rağmen böyle bir tehdit göz ardı edilmedi. Egzersizler potansiyel olarak bir tehlike teşkil ediyor. Çünkü çok sayıda askeri personel Beyaz Rusya topraklarındaki tatbikatların bir parçası olarak Ukrayna sınırına geçiyor. Ukrayna sınırında olacak her şey Ukrayna için bir tehdit olarak görülüyor."

Rusya ve Beyaz Rusya'nın katılacağı 'West 2017' ortak tatbikatı 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İlk verilere göre tatbikata 13 bin askeri katılması bekleniyor. Poltorak, tatbikatların hem Ukrayna'ya hem de Rusya ile sınırı olan herhangi bir Avrupa ülkesine saldırı başlatmak amaçlı kullanılabileceğine inandığını belirtti.

ETİKETLER
rest
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Ertem 9 ay önce Şikayet Et
  Ne içmiş acaba bu adam. Elin ipi (Amerika) ile kuyuya inilmez.
  Cevapla
 • serdar 9 ay önce Şikayet Et
  gerçek hiçbir ukraynalı demez bunu ukraynanın satılmış içerideki unsurlar der rusya ile ukrayna ayrılmaz bütündür rusca konuşulan bir ülke ukrayna herşey rusya ile örtüşüyor durup dururken neden ukrayna halkı rusya ile ters düşsün kesinlikle amerika ve avrupa yanlıları ukraynayı karıştırmak için elinden geleni yapıyor olan ukrayna halkına oluyor !!!!!!
  Cevapla
 • çaki 9 ay önce Şikayet Et
  rusya nükleer gücüne güveniyor.amerikada nükleer gücüne güveniyor.istedikleri yeri işgal edebiliyorlar bu sayede.isteseler dünyaya hükmeder iki ülke
  Cevapla
 • Hasan 9 ay önce Şikayet Et
  Amerika rusyaya karşı ukrayna adlı oyuncağını kullanmaya çalışıyor.
  Cevapla
 • Ukrayna 9 ay önce Şikayet Et
  Rusyaya karsi kayitsiz sartsiz.desteklenmesi gereken ulkedir ukrayna çunku ruslar o bolgede mutlaka ugrastirilmali mesgul edilmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Halk isyan etti! PKK/YPG neye uğradığını şaşırdı
Şampiyonlar Ligi şampiyonu Real Madrid