Trump'ın yüzüne söyledi: Kalplerini kazanın!

Malezya Başbakanı Rezak, ABD Başkanı Trump'a nasihatlerde bulundu. Rezak, Trump'a 'Müslümanların kalplerini kazanın' dedi.

Trump'ın yüzüne söyledi: Kalplerini kazanın!
Trump'ın yüzüne söyledi: Kalplerini kazanın!
GİRİŞ 13.09.2017 04:33 GÜNCELLEME 13.09.2017 04:35

Trump, Beyaz Saray'da ağırladığı Malezya Başbakanı Rezak ve heyetiyle bir görüşme gerçekleştirdi ve basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İki ülke arasındaki ilişkilerin özellikle ekonomik anlamda geliştiğine işaret eden Trump, Malezya ile 10 ila 20 milyar dolar arasında toplam hacmi olan birkaç anlaşma üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Malezya'nın ABD'deki önemli yatırımcı ülkelerden biri olduğunu dile getiren Trump, "ABD'de yaptığınız tüm yatırımlar için teşekkür ediyorum. Ayrıca Başbakan, (Malezya'da) DEAŞ ve diğer terör örgütlerini engellemede önemli bir rol oynamaktadır ve terörle mücadelede oldukça güçlüdür. Bu da ABD için oldukça önemlidir." şeklinde konuştu.

Malezya'nın artık Kuzey Kore ile iş yapmadığına da vurgu yapan Trump, bu konuda da Başbakan Rezak'ı tebrik ettiğini ifade etti.

REZAK'TAN TRUMP'A: KALPLERİ KAZANIN

Daha sonra söz alan Rezak ise başta DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı verdikleri mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğini belirtti.

Rezak, "İdeolojik savaş anlamında da katkı yapacağız çünkü kalpleri ve zihinleri de kazanmalısınız. Buradaki anahtar nokta, dünya genelindeki ılımlı ve ilerlemeci rejimleri ve yönetimleri desteklemektir; çünkü İslam'ın gerçek ve otantik yüzü budur. İlerlemeci ve ılımlı rejimlere ne kadar yakın olursanız Müslüman dünyanın kalbini ve zihnini kazanma anlamında o kadar iyi olur." şeklinde konuştu.

MALEZYA'DAN ABD'YE DAHA FAZLA YATIRIM SÖZÜ

Rezak, ABD'ye somut önerilerle geldiklerini anlattı ve ikili ilişkilerde 60. yılı kutladıklarını hatırlattı.

Malezya Havayolları'nın Boeing'den 33 yolcu uçağı alımı noktasında çaba gösterdiğini kaydeden Rezak, 5 yıllık süre içinde yaklaşık 10 milyar dolarlık bu anlaşmayı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Malezya Başbakanı ayrıca, ülkesinin önemli fonlarından birinin ABD'de 7 milyar dolarlık bir yatırım yapmak üzere olduğunu ifade etti.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • şevket 8 ay önce Şikayet Et
  ıraktan suriyeden afganistandan yemen de somaliden amerika çıkmasıkça müslümanların kalbinde yeri yoktur
  Cevapla
 • ali 8 ay önce Şikayet Et
  allah yar ve yardımcımız olsun.galipolan allahtır.
  Cevapla
 • Ahmet cece 8 ay önce Şikayet Et
  Ben kalbimi vermeyecem Trump a
  Cevapla
 • ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  şu paraları amerikaya değil kendi birliğimizi kurmak için akıtmalıyız.
  Cevapla
 • Mahmut Ak 8 ay önce Şikayet Et
  Bu sömürgeciye nasıl müslümanların kalbini kazanın dersiniz? Adam siyonist israilin destekçisi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti listesinde sürpriz isimler!
Suikast için geldiler, ikisi de yakalandı!