Barzani'den flaş açıklama: Görüşmek istiyoruz

IKBY yönetimi havaalanları ve sınırlarla ilgili konuları Bağdat'la görüşmek istediğini duyurdu.

Barzani'den flaş açıklama: Görüşmek istiyoruz
Barzani'den flaş açıklama: Görüşmek istiyoruz
GİRİŞ 12.10.2017 09:22 GÜNCELLEME 12.10.2017 10:04

IKBY'de gerçekleştirilen korsan referandumun ardından yeni gelişmeler yaşanıyor. Erbil yönetimi havaalanları ve sınırlarlarla ilgili konuları Bağdat'la görüşmek istediğini açıkladı. Irak ordusunun 50 bin kişilik ordu ile Barzani'nin bölgelerine doğru harekete geçmesinin ardından bu açıklamanın gelmesi dikkat çekti.

BAĞDAT'A ZEYTİN DALI

Yasal olmayan referandum sonrası bağımsızlık ilanı yapamayan ancak geri adım atmamak için de çeşitli şartlar öne süren Erbil yönetimi Irak ordusunun harekete geçmesi üzerine Bağdat'a zeytin dalı uzattı.

"SAVAŞIRIZ" MESAJINDAN "GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ" MESAJINA GELİNDİ

Sınır kapıları ile havaalanlarının kendi yönetimine devredilmesini isteyen Bağdat'a gerekirse savaşırız mesajı veren Erbil yönetimi, Irak ordusunun sınır kapılarını almak ve güvenliği sağlamak üzere harekete geçmesinin ardından "Havaalanları ve sınırları Bağdat'la görüşmek istiyoruz" açıklaması yaptı.

YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Sultan Süleyman 9 ay önce Şikayet Et
  Yusuf diyorlar bu harekete insan yapacagı hareketin sonuçlarının nereye gideceğini hesap etmeli hiçmi tecrübe edinmedin bu kadar yıldır yılan başı gibi ortaya çıktın ezilmen lazım geri dönüşü yok artık ısırmaya kalktın bir kere af yılanı yola getirmez ilk fırsatta gene sokar kafa koparılmalı.
  Cevapla
 • Vatann sever 9 ay önce Şikayet Et
  Yılanın başını ezin bırakmayın
  Cevapla
 • Mustafa Yılmaz 9 ay önce Şikayet Et
  Asla geriye dönüş yapılmamalı, Barzaniye nefes alacak delik açılmamalı.. Barzani ve peşmergeler dağıtılmalı.. Asla yumuşamamalı.. Güvenilmez çünkü.. Vatanını ABDye peşjeş çeken haininteji onlar...
  Cevapla
 • okur 9 ay önce Şikayet Et
  elli kere söyledik referandumu iptal et diye laftan anlamayan adama laf edilmez konuşulmaz fiili harekete geçilmeli ki ibret olsun
  Cevapla
 • erol 9 ay önce Şikayet Et
  Köpek köpekliğini gösterdi, daha fırsat verilmemeli vurulmalı, bu gün vurulmazsa yarın vurmak gerekir, daha zor olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kanun değişti! Binlerce kişi nüfus müdürlüklerine koştu...
Doğanın korkutan yüzü