Barzani'den flaş açıklama: Görüşmek istiyoruz

IKBY yönetimi havaalanları ve sınırlarla ilgili konuları Bağdat'la görüşmek istediğini duyurdu.

 • GİRİŞ12.10.2017 09:22
 • GÜNCELLEME12.10.2017 10:04
Barzani'den flaş açıklama: Görüşmek istiyoruz

IKBY'de gerçekleştirilen korsan referandumun ardından yeni gelişmeler yaşanıyor. Erbil yönetimi havaalanları ve sınırlarlarla ilgili konuları Bağdat'la görüşmek istediğini açıkladı. Irak ordusunun 50 bin kişilik ordu ile Barzani'nin bölgelerine doğru harekete geçmesinin ardından bu açıklamanın gelmesi dikkat çekti.

BAĞDAT'A ZEYTİN DALI

Yasal olmayan referandum sonrası bağımsızlık ilanı yapamayan ancak geri adım atmamak için de çeşitli şartlar öne süren Erbil yönetimi Irak ordusunun harekete geçmesi üzerine Bağdat'a zeytin dalı uzattı.

"SAVAŞIRIZ" MESAJINDAN "GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ" MESAJINA GELİNDİ

Sınır kapıları ile havaalanlarının kendi yönetimine devredilmesini isteyen Bağdat'a gerekirse savaşırız mesajı veren Erbil yönetimi, Irak ordusunun sınır kapılarını almak ve güvenliği sağlamak üzere harekete geçmesinin ardından "Havaalanları ve sınırları Bağdat'la görüşmek istiyoruz" açıklaması yaptı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar33

 • Sultan Süleyman 2 ay önce Şikayet Et
  Yusuf diyorlar bu harekete insan yapacagı hareketin sonuçlarının nereye gideceğini hesap etmeli hiçmi tecrübe edinmedin bu kadar yıldır yılan başı gibi ortaya çıktın ezilmen lazım geri dönüşü yok artık ısırmaya kalktın bir kere af yılanı yola getirmez ilk fırsatta gene sokar kafa koparılmalı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Vatann sever 2 ay önce Şikayet Et
  Yılanın başını ezin bırakmayın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mustafa Yılmaz 2 ay önce Şikayet Et
  Asla geriye dönüş yapılmamalı, Barzaniye nefes alacak delik açılmamalı.. Barzani ve peşmergeler dağıtılmalı.. Asla yumuşamamalı.. Güvenilmez çünkü.. Vatanını ABDye peşjeş çeken haininteji onlar...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • okur 2 ay önce Şikayet Et
  elli kere söyledik referandumu iptal et diye laftan anlamayan adama laf edilmez konuşulmaz fiili harekete geçilmeli ki ibret olsun
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • erol 2 ay önce Şikayet Et
  Köpek köpekliğini gösterdi, daha fırsat verilmemeli vurulmalı, bu gün vurulmazsa yarın vurmak gerekir, daha zor olur.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun