Çok sert sözler! ABD'nin hesap verme vakti geldi!

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, ülkesinin lideri Kim Jong Un'un, ordunun Trump'ın bu ifadelerinin ardından ABD'yi cezasız bırakmayacağını söylediğini belirtti.

 • GİRİŞ12.10.2017 23:12
 • GÜNCELLEME13.10.2017 03:53
Çok sert sözler! ABD'nin hesap verme vakti geldi!

Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho, ABD Başkanı Donald Trump'ın BM Genel Kurulu'nda kullandığı ifadelerle iki ülke arasındaki savaşın fitilini ateşlediğini, halk ve ordunun ABD'ye ateş topu ile karşılık verilmesini istediğini söyledi

ABD HESAP VERME VAKTİ GELDİ

Ri "ABD'nin hesap verme vakti geldi. Askerlerimiz ve halkımız, ABD'ye sözle değil, ateş topuyla karşılık verilmesini istiyor" dedi.
 
Ri, Kuzey Kore'nin bağımsızlığının korunmasının aracı olduğunu söylediği nükleer silahların ana konu olduğu hiçbir görüşmede yer almak istemediklerini ve ABD ile aralarındaki güç dengesi farkını kapatmaya çok yaklaştıklarını belirtti.
 
ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda "Zorunda kalırsak Kuzey Kore'yi yok ederiz" ifadelerini kullanmıştı.
 
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un da bu ifadelere karşılık "Akli dengesi bozuk bunak ABD'liyi kesinlikle ateşle terbiye edeceğim" demişti.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar38

 • kemal 4 ay önce Şikayet Et
  ya gidin işinize be.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • hlt01 4 ay önce Şikayet Et
  kimyong komik adam ya abd onu sakalına bile çalmaz :)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • XL-Fikir 4 ay önce Şikayet Et
  İyi tiyatro
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • İsfendiyar KKTC 4 ay önce Şikayet Et
  Akli dengesi bozuk bunak : evet tam da Trump 'un şahsiyeti ; KKyi tebrik ederim ; ABD artık utanmaz oldu . . . İsfendiyar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Erdoğan 4 ay önce Şikayet Et
  k.kore abd yi savaşta alt eder hatta duman eder
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat