İran'dan Türkiye'ye sürpriz ziyaret

İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı İshak Cihangiri Türkiye'ye geldi.

İran'dan Türkiye'ye sürpriz ziyaret
İran'dan Türkiye'ye sürpriz ziyaret
GİRİŞ 18.10.2017 22:10 GÜNCELLEME 18.10.2017 22:57
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İran Cumhurbaşkanı birinci Yardımcısı Cihangiri Türkiye'ye geldi. Başbakan Yıldırım Cihangiri'nin Kuzey Irak'a uygulanacak ambargolar, Kerkük sorunu gibi sorunların görüşülmesi bekleniyor.

İran Cumhurbaşkanı 1. yardımcısı İshak Cihangiri yarın Ankara'ya gelerek Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından resmi törenle karşılanacak olan Cihangiri ile Yıldırım daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Cihangiri'nin Ankara’daki temaslarını müteakip, 20 Ekim 2017 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek Gelişen Sekiz Ülke Teşkilatı (D-8) Zirvesi’ne de iştirak edeceği açıklandı.

Habertürk'ün haberine göre, Kuzey Irak'a uygulanacak ambargolar, Kerkük sorunu gibi sorunların görüşülmesi beklenen görüşmede, Cihangiri'nin sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüp görüşmeyeceği henüz kesinlik kazanmış değil.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 3 Ekim'de İran'a gitmiş ve İran Savunma Bakanı Emir Hatemi ile bir araya gelmişti.

4 Ekim günü de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İran'a ziyaret gerçekleştirmiş, İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşme gerçekleştirmişti

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Gelişin hayr olsun Dürüst olun Dost olun Türkiye İran el ele bölge den ABD defolur gider Bölgemiz huzur ve refaha kavuşur.İki ortak dürüst olursa üçüncüsü Allah(cc)olur eğer iki ortak dürüst olmazsa üçüncüleri Şeytan olumuş Ozaman vay haline
  Cevapla
 • SANARA 1 yıl önce Şikayet Et
  Gercekten bilrikte mi hareket ediyoruz emperyalistlere karsi yoksa iran bizden aldiklarini ingiliz ve Äbd,lilermi ucuruyor bilmiyorum.
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah bölge ülkelerinin birliğini daim eylesin. Binlerce km. uzaktan gelip emperyal emelleri için kan ve gözyaşından başka hiç bir şey getirmeyen zalimleri uzaklaştırsın İnşallah. Yeter. Bu mazlum insanlarda artık feraha ersin. Geleceğe umutla bakabilsin.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İlk seferine Başkan Erdoğan da katıldı
CHP'li belediyeden asfalt rezaleti!