Irak'taki ateşkes yalanlandı!

Irak ile Peşmerge güçleri arasında ateşkes sağlandığını açıklanmıştı ancak koalisyon sözcüsü Dillon, ateşkes sağlandığı açıklamasını yanlışlıkla yaptığını söyledi

GİRİŞ 27.10.2017 17:51 GÜNCELLEME 27.10.2017 17:56

Terör örgütü DEAŞ'a karşı oluşturulan ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçlerinin sözcüsü Ryan Dillon, Irak güçleri ile Peşmerge arasında ateşkes sağlandığı yönündeki açıklamayı "yanlışlıkla" yaptığını, taraflar arasında görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

YANLIŞLIKLA SÖYLEDİK

Sözcü Dillon, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Iraklı bir yerel medya kuruluşuna Irak güçleri ile Peşmerge arasında ateşkes sağlandığını "yanlışlıkla" söylediğini ifade etti.

Dillon, taraflar arasında görüşmelerin devam ettiğini, henüz resmi bir ateşkes olmadığını ve uluslararası koalisyonun çatışmaların diyalogla çözülmesini desteklediğini kaydetti.

ÇAVUŞOĞLU'NDAN İLK TEPKİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak ordusu ile Peşmergenin ateşkese vardığı iddiaları hakkında,  "Şimdi tabii hangi kapsamda yaptılar, hangi sonuçları doğuracak bunları göreceğiz. Sadece başlık olarak haber geçti, bunların detaylarına bakmak lazım. Bu sınır kapılarının teslimi yapılacak mı hiçbir çatışma olmadan? Nasıl olacak bunları göreceğiz çünkü bizi de ilgilendirir sınırın diğer tarafında kimin olduğu. Takip edeceğiz." dedi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 44
 • ihsan 9 ay önce Şikayet Et
  abd sizin hayatınız yalan dolan sahtekarlık siz insanmısınız ?
  Cevapla
 • Hain Avcısı 9 ay önce Şikayet Et
  abd heryerde koseye skstirilmali her pkk li infsz edilmeli. barzonunda kulagi cekilmeli kabile maymunu. bu adiler yuzunden kurt arap turku birbirine dusuruldu. bizim insanlarimiz öluyor
  Cevapla
 • muro 9 ay önce Şikayet Et
  yanlışlıkla bizde abd nin konuşlandığı bir kaç yeri vuramazmıyız sonra bizde üzgün olabiliriz
  Cevapla
 • mmmm 9 ay önce Şikayet Et
  ben hastayım bu amerikaya vurur bütün şehiri kül eder ardından sorry maannn diyip çıkar işkn içinden
  Cevapla
 • xxxyyy 9 ay önce Şikayet Et
  Yanlışlıkla bi de insan olmayı öğrenseler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Amerika’yı katil arılar yola getirecek!
Rusya'dan dikkat çeken 'Türkiye' mesajı