60 Peşmerge öldürüldü

IKBY Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Yaver, Haşdi Şabi ile çıkan çatışmalarda ise 60 Peşmerge'nin hayatını kaybettiğini bildirdi.

 • GİRİŞ05.11.2017 20:45
 • GÜNCELLEME05.11.2017 20:50
60 Peşmerge öldürüldü

Yaver, Erbil kentinde düzenlediği basın toplantısında, Erbil ve Bağdat arasında 16 Ekim'dan bu yana devam eden askeri gerginlik hakkında açıklamalarda bulundu.

60 ÖLÜ, 150 YARALI


Erbil ve Bağdat arasında sınır kapılarının teslimi ve tartışmalı bölgelerin tamamından Peşmerge'nin çekilmesine ilişkin herhangi bir anlaşmanın sağlanmadığını vurgulayan Yaver, 16 Ekim'den bu yana Kerkük ve çevre bölgelerinden Haşdi Şabi ile çıkan çatışmalarda 60 Peşmerge'nin hayatını kaybettiğini 150'sinin de yaralandığını bildirdi.

IKBY'nin hiçbir şekilde savaştan yana olmadığına değinen Yaver, "Sorunların müzakere ve görüşmelerle çözülmesinden yanayız. Kürdistan Hükümeti de tüm beyannamelerinde sorunların çözümünün diyalogla yapılabileceğini defalarca belirtti." dedi.

Yaver, çatışmanın sorunları daha da derinleştireceğini belirterek, bunun beraberinde yıkım getirdiğini kaydetti.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar27

 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Bağımsızlık ilan et ondan sonra diyalogla çözelim. Sizi gidi batı uşakları sizi...
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Türk bayrağı 3 ay önce Şikayet Et
  Daha bir kaç ay önce Türk bayrağını ayaklarının altına alıp Türk devletini ve Erdoğan'ı tehdit eden Haşbi Şabi'yi Peşmergeye karşı savunanlar ya aklını yemiş yada ırkçılıkta gözleri körermiş. Kardeşlerim bizlere öyle bir göstermeye çalışıyorlar ki o bi kaç israil paçavrasını eline alıp sallayan alçaklar küfre karşı peşmergeyi müslümanların gözünde karalamak istemeleriydi ve biz kandık maalesef. Bugün o topraklarda Bağımsız Kürdistan savaşı değil Vahşileşen Haşbi Şabi'nin Ehl-i Sünnet'e saldırıları var bakın yarın yanıldık dememek için olayları iyi analiz etmeliyiz. Türklerle Kürtler kardeştir kardeşler aynı haklara sahiptir. 2 millet 2 devlet olarak vahdeti bırakmamalıyız vesselam.
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • Misafir 3 ay önce Şikayet Et
  bu sefer kacamadi pesmerge bozuntulari
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ugur btn 3 ay önce Şikayet Et
  Unutma:Rüzgar eken fırtına biçer
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Türk 3 ay önce Şikayet Et
  İsrail bayrağı sallayanlar kafir oluyor
  Cevapla Toplam 24 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat