Türk Bayrakları yansıtıldı! 'Umudumuz Erdoğan'

Cumhurbaşkanı ziyareti nedeniyle ülkenin sembolü olan Kuveyt Kuleleri'ne Türk Bayrağı yansıtıldı.

 • GİRİŞ14.11.2017 06:56
 • GÜNCELLEME14.11.2017 10:07
Türk Bayrakları yansıtıldı! 'Umudumuz Erdoğan'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile saat 01.30'da Kuveyt'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Uluslararası Havalimanı'na gelişinde, Kuveyt Başbakan Birinci Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Sabah Al Khaled Al Sabah, Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Gassan ez-Zevavi, Türkiye'nin Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak ve Büyükelçilik personeli tarafından karşılandı.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN KAFİLESİ

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da Kuveyt'e geldi.

KUVEYT KULELERİ'NE TÜRK BAYRAĞI YANSITILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kuveyt'e yaptığı ziyaret nedeniyle ülkenin sembolü olan Kuveyt Kuleleri'ne Türk Bayrağı yansıtıldı.

Başkent Kuveyt'in deniz sahilinde yer alan Arap Körfezi Meydanı'ndaki kuleler, Türk bayrağının yansıtılması dolayısıyla kırmızı beyaz renklere büründü.

"MÜBAREK BİR ZİYARETE ŞAHİT OLUYORUZ"

Kuveyt Türk Toplumu Başkanı ve MÜSİAD Temsilcisi Nesim Ömeroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu gece mübarek bir ziyarete şahitlik ediyoruz. Kuveyt semaları da bu vesileyle fevkalade ihtişamlı bir geceye sahne oluyor. Kuveyt Kuleleri, Türk bayraklarıyla süslenmiş, Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyaretine hazırlanmış, görkemli bir manzara oluşturmuş." dedi.

Ömeroğlu, Kuveyt halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülkeye yaptığı bu ziyarete büyük önem verdiğini vurguladı.

"KUVEYT HALKININ UMUDU ERDOĞAN"

Bölge fevkalade bir dönemden geçtiğini dile getiren Ömeroğlu, şöyle konuştu:

"Bu ziyaret Kuveytliler için büyük bir önemi haiz. Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Ahmed Cabir el-Sabah da parlamento açılışında yaptığı konuşmada, bölgenin başta Katar krizi olmak üzere yaşanan sorunlar nedeniyle şu anda çok kritik bir dönemden geçtiğini, Katar ve Körfez gerçeği ile alakalı olarak başta Kuveytliler olmak üzere Müslümanların, bölge halkının destek beklediğini ifade etmişti. Kuveyt Emiri ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bu sorunun nihai çözümü konusunda ciddi adımlar atacağını söylemişti. Kuveyt liderliğiyle, devlet erkanıyla, halkıyla umutlarını önce Allah'a, sonra Sayın Cumhurbaşkanı'nın yapacağı bilgece çözümlerine ve inşallah ortaya koyacakları duruşa bağlamış durumdalar."

Özel uçak "TUR" ile Kuveyt'e gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün ülkedeki temaslarının ardından Katar'a geçecek.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar31

 • yücel 2 ay önce Şikayet Et
  kuveyt mi ? ne alaka ya ?
  Cevapla
 • kutsal damacana 2 ay önce Şikayet Et
  Türkiye katardan çekildiği an amerika ingiltere almanya işini çabucak bitirecekler ve tarihten silinecek
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hamidiye süvarisi 2 ay önce Şikayet Et
  Allah u Ekber.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Adiga81 2 ay önce Şikayet Et
  Karşılama protokolü denk olmamış. Cumhurbaşkanını başbakan 1. yardımcısı karşılamaz.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Serkan 2 ay önce Şikayet Et
  ALLAH'ım (c.c.) Vatanımı, Milletimi ve Müslümanları her daim üstün kıl, biz sana hakkıyla kulluk edemiyoruz.Sen bizi bağışla sen bizi cennetine kabul et.Rıza kazanan kullarından eyle.Amin
  Cevapla Toplam 23 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat