Hariri'nin gözü takılı kaldı! Her şeyin delili mi?

Saad Hariri, Lübnan başbakanlığından istifası sonrası ilk kez el-Müstakbel kanalına konuştu.

GİRİŞ 14.11.2017 07:10 GÜNCELLEME 14.11.2017 09:03
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan’da ev hapsinde tutulduğu iddialarına son noktayı koyması beklenen Hariri, “Özgürüm” dedi ancak kimse ikna olmadı. Hariri, mülakat sırasında sürekli kendisine talimat veren kişiye kızgın bir yüz ifadesiyle baktı. Sık sık su içen Hariri, yorgun ve üzgün görünüyordu.

4 Kasım’da Suudi Arabistan ziyareti sırasında, İran’ı hedef gösterek başbakanlıktan istifa ederek ülkesi Lübnan’ı ve bölgeyi şoka sokan Saad Hariri, ilk kez konuştu. Suudi Arabistan’da ev hapsinde tutulduğu iddialarına son noktayı koyması beklenen Hariri, “Özgürüm” dedi ancak kimse ikna olmadı.

Önceki gece kendi partisine bağlı el-Müstakbel televizyon kanalında canlı yayın konuğu olan Hariri, yüz ifadesi ve mimiklerinin tuhaflıkları nedeniyle yeni soru işaretleri oluşturdu. Mülakat sırasında sürekli kendisine talimat veren kişiye kızgın bir yüz ifadesiyle bakan Hariri, sık sık su içiyor ve yorgun görünüyordu.

 

 

Twitter kullanıcıları, röportaj sırasında arka planda görülen kişinin Hariri'yi yönlendirdiğini iddia etti. 
 
GÖZÜ TAKILI KALDI

Yayın sırasında Hariri bir noktaya gözünü dikip bakarken başka bir kişinin görüntüsü de ekranlara yansıdı. Lübnanlı aktivistler Twitter’da söz konusu kişiyi gösteren videolar paylaşarak, bunun Hariri’nin Suudi Arabistan’da alıkoyulduğunu kanıtlayan bir delil olduğunu ifade etti. Hariri, bir saat süren röportajın ardından sunucudan artık son vermesini isteyerek, “Beni yordunuz” dedi.

"İSTESEM YARIN DÖNERİM!"

Riyad’dan verdiği röportajda Hariri, “Burada özgürüm. Yarın istesem, seyahat edebilirim” dedi.Lübnan eski Başbakanı, “gerekli anayasal prosedürü başlatmak için kısa süre içinde Lübnan’a döneceğini” açıkladı. İstifasını normal bir şekilde duyurmadığının bilincinde olduğunu ifade eden Hariri, kendisini korumak için görevinden ayrıldığını belirterek, ülkesine “olumlu bir şok” yaşatmak istediğini aktardı.

KAMPANYA SONUÇ VERDİ

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Saad el Hariri’nin ülkesine geri döneceğini açıklaması sonrası kendisini ziyaret edenlere yaptığı açıklamada “Başlatılan ulusal ve diplomatik kampanya olumlu sonuç verdi” dedi. Cumhurbaşkanı ile görüşen kaynaklar ayrıca Avn’ın, ‘Hariri’nin üllkesine döneceğini açıklamasının Lübnan’daki koalisyon hükümetinin temeli olan siyasi uzlaşının hala ayakta olduğunu gösterdiğini’ söylediğini aktardı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
ETİKETLER
gözaltı s.arabistan
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Ali 11 ay önce Şikayet Et
  La bu nasıl lider ki ülkesini önce kendi terkediyor
  Cevapla
 • Saygu 11 ay önce Şikayet Et
  Lübnan, Arabistan yönetimi ABD ve İsrail tarafından rehin alınmıştır.
  Cevapla
 • Gazi torunu 11 ay önce Şikayet Et
  Oyunlar tek tek deşifre oluyor.Ama kör ve sağır toplumlar yine bildiğini yapar
  Cevapla
 • Ali Veysel 11 ay önce Şikayet Et
  Adam Suud a çalışıyor.
  Cevapla
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Eşkıya eskiden dağda idi şimdi şehirlerde hatta tv çekimlerine bolca giriyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İşte Sultangazi'deki sır aracın içinden çıkanlar!
Başkan Erdoğan duyurdu! Büyük müjde...