S.Arabistan o ülke liderini istifaya zorluyor

Times gazetesi, S. Arabistan veliaht Prensi Selman'ın Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas'a 'ABD'nin hazırladığı Orta Doğu barış planını kabul et' baskısı yaptığını yazıyor.

 • GİRİŞ14.11.2017 09:09
 • GÜNCELLEME14.11.2017 09:10
S.Arabistan o ülke liderini istifaya zorluyor

Haberde Mahmud Abbas'ın bir hafta önce Riyad'ı ziyareti sırasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner öncülüğünde hazırlanan barış planının gündeme geldiği ifade ediliyor.

Gazetenin haberinde, "Prens Muhammed Mahmud Abbas'a 'Trump planı açıkladığında ABD'liler ne önerirse kabul et ya da istifanı ver' dedi" ifadeleri yer alıyor.
Mahmud Abbas'tan bir hafta önce de Jared Kushner Riyad'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmişti.

 


Times, Kushner ve veliaht Prens Muhammed arasındaki görüşmenin gece geç saatlere kadar devam ettiğini ve İsrail - Filistin sorununa kalıcı çözüm getirecek bir Orta Doğu barış planı üzerinde görüşmelerin yapıldığını yazıyor.

Haberde, "Kushner, Trump'ın baş müzakerecisi Jason Greenblatt, ulusal güvenlik danışman yardımcısı Dina Powell ve ABD'nin İsrail Büyükelçisi David Friedman bir süredir Orta Doğu barış planı üzerinde çalışıyorlar" deniyor.

Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'la ile evli olan Jared Kushner, Başkan Trump'a Orta Doğu konusunda danışmanlık yapıyor.

'İRAN'A KARŞI İSRAİL'LE İŞBİRLİĞİ AMAÇLANIYOR'

Haberde görüşüne yer verilen üst düzey bir İsrailli yetkili ise "Öyle gözüküyor ki plan konusunda işi ciddiye almaya başladılar" diyor.

Times, "Körfez ülkeleri Filistin'e ihanet ettikleri izlenimi yaratmadan İsrail'le birlikte İran'a karşı daha iyi bir koordinasyon sağlamak için barış planının hayata geçmesini istiyor" yorumunu yapıyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar47

 • amedli 2 ay önce Şikayet Et
  ulan adi amerikayı neden ülkenize karışmasına izin veriyorsunnuz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • kadir 2 ay önce Şikayet Et
  islamın en büyük düşmanı suud ailesidir ve inşallah sonları yakın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • 2019 2 ay önce Şikayet Et
  Önüne geçilemez mutlak son geliyor ! onları anladık ama biz gerekli tedbiri aldık mı ? Tüm Sınır kapılarını acilen kapat, MSB ye devret ! Sınırda sadece silahlı özel eğitimli yetişmiş, donanımlı personeller bulunmalı. gereksiz Rotasyonları kaldır.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Cevdet Yılmaz 2 ay önce Şikayet Et
  Amerikanın orta doğu ve dünya üzerindeki kirli oyunu devam ediyor.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • hakkı 2 ay önce Şikayet Et
  bu genç kral akıllı birine benziyor sonuç güzel olur inşallah
  Cevapla
 • Doktor 2 ay önce Şikayet Et
  İslam adına güzel olmayacağı kesin, çünkü İsrail'in yanında olmak islam a karşı olmaktır.
  Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat