Putin'den dikkat çekici Suriye açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesinde, Suriye konusu ile ilgili açıklamalar dikkat çekti.

 • GİRİŞ14.11.2017 11:24
 • GÜNCELLEME14.11.2017 11:26
Putin'den dikkat çekici Suriye açıklaması!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye krizine son verilmeye çalışıldığına dikkat çekerek, “Suriye’deki durumu normalleştirmek için çabalarımızı arttırmamız gerekiyor” dedi.

Soçi’de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin görüşmesi sonrası, Putin’in Suriye'de uzun vadeli istikrar için çabaların artırılmasına vurgu yaptığı belirtildi.

 

 

Putin, "Teröristlerle mücadelede elde ettiğimiz başarılar karşısında, Sayın Erdoğan ile Suriye'deki durumun normalleşmesine, siyasi uzlaşmanın iyileştirilmesine ve Suriyeli mültecilere yardım etmede dayanışma içindeyiz" dedi.

Ayrıca Putin’in Erdoğan'a Rusya ve ABD'nin Suriye konulu ortak bildirisini aktardığı belirtildi. Putin, “Sayın Erdoğan’a, Vietnam’ın Da Nang şehrinde düzenlenen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi’nde ABD Başkanı Donald Trump ile Suriye'deki duruma ilişkin temel yaklaşımları yansıtan bir bildiri kabul ettiğimizi aktardık" ifadelerini kullandı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar3

 • vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  suriye sorununu masum insanları öldürerek mi çözeceksin zalim putin
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Rusya sizi türkiye güveniyor.bu güveni sarsma.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • putin 2 ay önce Şikayet Et
  rusya: tamam
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat