Rusya'dan açıklama: TürkAkım'ını riske atar

Rus enerji şirketi Gazprom'a göre, ABD'nin Rusya'ya yaptırımları, TürkAkım projesi için risk oluşturuyor.

Rusya'dan açıklama: TürkAkım'ını riske atar
Rusya'dan açıklama: TürkAkım'ını riske atar
GİRİŞ 14.11.2017 21:07 GÜNCELLEME 14.11.2017 21:08
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlarının, TürkAkım ve Kuzey Akım 2 de dahil olmak üzere boru hattı projelerinin tamamlanmasına yönelik risk oluşturduğu belirtildi.

Rus enerji şirketi Gazprom tarafından yayınlanan 3. çeyrek raporunda, ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlarının şirketin yabancı yatırımcılarını olumsuz yönde etkileyebileceği belirtildi.

'ABD AÇIKLIĞIA KAVUŞTURMALI'

Yaptırımlar nedeniyle TürkAkım ve Kuzey Akım 2 gibi projeler de dahil olmak üzere tüm boru hattı projelerinin tamamlanmasına yönelik riskler oluştuğuna işaret edilen raporda, “Söz konusu risklerin doğru bir şekilde analiz edilebilmesi için ABD Hazine Bakanlığının yaptırımların kapsamını açıklığa kavuşturması gerekmektedir.” ifadesi kullanıldı.

ABD tarafından 2 Ağustos’ta yürürlüğe konulan yeni yasayla, ABD başkanı, Rus boru hatlarının yapımı ve bakımı için yatırım yapan, teknoloji tedarik eden veya Rus şirketlerine hizmet veren herhangi bir kişiye veya şirkete kısıtlayıcı tedbir koyma konusunda yetkilendirilmişti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) tarafından bir süre önce yayınlanan raporda, ABD’nin Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları nedeniyle Avrupa doğalgaz piyasasında belirsizlik oluştuğu öne sürülmüştü.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • gazioğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiyeyi uluslararası mahkemelerde yargılatmak için yalan yanlı yanlış haber yapan gazeteciler siyasetçiler akademisyenler biz size siz kimden yanasınız dedikten sonra şimdi ne diyelim. Özür borcunuz yokmu millete ve komplo teorisi dediginiz yazarlara..
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  demekki rusyanın abd den aklı çıkıyor
  Cevapla
 • memleket 1 yıl önce Şikayet Et
  arkadaş haber anlamadan yorum yapıyor ya millet. abd aynı muhabbeti iran içinde yapmıştı Türkiye o zamanda dedi ben ambargoya dahil değilim rusya içinde dedi beni ambargo alakadar etmez diye ve Allah ın izniyle yaparız abd çokta tın onlar teröre yaptıkları 2500 tır silah para vs nin hesabını vermedikçe bizde kimseye hesap verecek ülke değiliz
  Cevapla
 • Halid bin Velid 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar organize işler Rusya Türk Akım projesini iptal etmek için ABD yi kullanıyor. Yaptırımlar bahanedir.
  Cevapla
 • PetsuSisesi 1 yıl önce Şikayet Et
  Türk, Rus, ABD, AB, Çinli, Japon, Hintli Afrikalı hepsinin kökeni tek. Adem ve Havva.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Teröristlerin kazdığı hendekler görüntülendi
HDP, İyi Parti ve CHP'den skandal plan