Rusya'nın ABD iddiası 'oyun' mu?

Rusya Savunma Bakanlığı, DEAŞ'lı teröristlerin Deyrizor’dan Irak sınırındaki Sabha Vadisi’ne doğru ilerlerken İHA’larla çekildiğini iddia ettiği fotoğraflar kafaları karıştırdı.

 • GİRİŞ15.11.2017 08:07
 • GÜNCELLEME15.11.2017 09:12
ABD, DEAŞ'lı teröristleri böyle tahliye etti

Fotoğraflardan bir tanesinin 'AC-130 Gunship Simulator' isimli bilgisayar oyununa ait olduğu öne sürüldü.

Rusya Savunma Bakanlığı, 9 Kasım’da Deyrizor’a bağlı Ebu Kemal’den Irak sınırındaki Sabha Vadisi’ne doğru kilometrelerce uzunluktaki konvoylarla ilerleyen DEAŞ’lıları yansıttığını öne sürdüğü bazı İHA görüntüleri yayınladı. Bakanlık, ABD’li yetkililerin DEAŞ konvoyunu vurmalarını engellediğini iddia etti.

 


Ancak ABD-DEAŞ işbirliğini yansıttığı savunulan görsellerden birinin AC-130 Gunship Simulator adlı oyuna ait olduğu ortaya çıktı. Diğer görüntülerin de Irak ordusunun 2016’da DEAŞ’a karşı düzenlediği bir operasyondan olduğu ifade edildi.

RUSYA SİLDİ

Bu gelişmenin üzerine sosyal medya paylaşmlarından fotoğrafları silen Rusya Savunma Bakanlığı, daha sonra oyunlara ait fotoğrafların sehven eklendiğini duyurarak, 'gerçek' kareleri yayınladı.

KAYNAKHÜRRİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar9

 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Rusyanın ve Abdenin suriye ve ırakta görev aypan birlik komutanları başıboş hareket etmektedir.Ayrıca birbirleriyle işbirliği yapmaktadır.Kısaca danışıklı dövüş yapıyorlar.Tabii isaril ve AB üye asker ve ajanlarını katarsak tam bir muamma.Olan orada ikamet edenlere oluyor.
  Cevapla
 • fuzuli 3 ay önce Şikayet Et
  kimin ne halt yedigi belli değil
  Cevapla
 • Asım 3 ay önce Şikayet Et
  Fark etmez. Sonuç aynı.
  Cevapla
 • Dogu 3 ay önce Şikayet Et
  Turkiye uyanik olmaliyiz rusya avrupa abd ermeni yunan cin iran ve daha fazlasi guvenini verip arkadan vurabilirler dikkatli olalalim
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Kurt 3 ay önce Şikayet Et
  abd yaptırımlari azaltacagini taahhüt edince rusya anlaşmayı kabul etti ve görüntüleri sildi.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat