ABD'den vatandaşlarına 'Suudi Arabistan' uyarısı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan’a yönelik terör saldırıları riski ve Yemen’den ülkeye fırlatılan balistik füze tehlikesinden dolayı vatandaşlarını uyardı.

 • GİRİŞ21.11.2017 23:09
 • GÜNCELLEME21.11.2017 23:11
ABD'den vatandaşlarına 'Suudi Arabistan' uyarısı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, seyahat uyarısının 29 Mart'ta yapılan seyahat uyarısının yerine geçtiği ifade edilirken, başta Riyad, Cidde, Dahran olmak üzere Suudi Arabistan’ın tüm bölgelerinde terör saldırısı riskinin bulunduğu belirtildi.

TERÖR HEDEFİ RİSKİ

DEAŞ terör örgütü başta olmak üzere birçok terör örgütünün ülkede Suudi ve Batılı kuruluşları hedef aldığı hatırlatılan açıklamada, cami ve ibadethaneler ile ABD veya Batılıların uğrak yerlerinin terör hedefi riski bulunduğu kaydedildi.

 

Yıl boyunca Cidde ve Katif’teki saldırıların örnek gösterildiği açıklamasında, Yemen’de devam eden şiddet olaylarının da ülkeye yansıdığı, Yemenli Husilerin fırlattığı balistik füzelerin Riyad ve Cidde’ye ulaşabildiği vurgulandı.

SEYAHAT UYARISI

Açıklamada Yemenli muhaliflerin Suudi askeri noktalarını hedef almak üzere sınır ötesine top ateşi gerçekleştirdiğine işaret edilirken, bakanlık vatandaşlarını Cizan ve Nacran şehirleri dahil Suudi Arabistan-Yemen sınırının 80 kilometre kadar yakınına seyahat etmemeleri konusunda uyardı.

ABD’nin söz konusu bölgelerde vize ve konsolosluk hizmetlerinin de sınırlı verileceği aktarılan açıklamada, ABD vatandaşlarının o bölgelere seyahat etmemesi gerektiği ifade edildi.

Yorumlar5

 • korkma 3 ay önce Şikayet Et
  büyük şeytan abd yine terör estirecek bu aptallar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mevlüt 3 ay önce Şikayet Et
  Anlaşılan katil devlet Sudiarabistan a füze attıracak
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • cank 3 ay önce Şikayet Et
  Amerika her ülkeyi kendisi gibi terörist görmeye başladı
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • hasan 3 ay önce Şikayet Et
  abd'den daha iyi terörist suudilerden de daha iyi finansör mü var
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • alosma 3 ay önce Şikayet Et
  biz bu uyarıları bi yerden hatırlıyoruz. ne o sırada sudiler mi var
  Cevapla Toplam 5 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat