Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü dolu sözler

Hamas Sözcüsü Ebu Zuhri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs konusundaki tavrı hakkında övgü dolu sözler söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü dolu sözler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a övgü dolu sözler
GİRİŞ 06.12.2017 02:25 GÜNCELLEME 06.12.2017 04:48
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

AA'nın haberine göre; Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planı karşısındaki duruşundan övgüyle söz etti.

SEÇKİN BİR DURUŞ

"Bu duruş, Türkiye yönetiminin ve asil Türk milletinin Filistin davasına desteğini temsil eden seçkin bir duruştur" diyen Ebu Zuhri, ABD'nin söz konusu adımının çok tehlikeli olduğunu ve Müslümanların inançları ve kutsallarının hedef alındığının göstergesi olduğunu söyledi.

 

Bütün Arap ve İslam alemini ABD'nin söz konusu adımına karşı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duruşuna benzer bir tutuma davet eden Ebu Zuhri, Türk milletini, partileri ve tüm dünyadaki Müslümanları her yerde ABD'nin tehditlerine karşı tepkilerini ortaya koymaya çağırdı.

ÖFKE CUMASI

Ebu Zuhri ayrıca, gelecek cumanın, "Müslümanların kutsallarına zarar verecek dereceye ulaşan ABD politikalarına karşı öfke cuması" olması çağrısında bulundu.

ABD Başkanı Trump'ın bugün Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Ürdün Kralı Abdullah ile telefon görüşmesi yaparak, ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma ve Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planını dile getirdiği bildirilmişti.

KONGRENİN 1995'TE KABUL ETTİĞİ YASA 

ABD Kongresi, 1995 yılında Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan bir yasayı kabul etmiş ancak o tarihten bu yana görev yapan başkanların tamamı ülke çıkarlarını gerekçe göstererek büyükelçiliği Tel Aviv'de tutmuş, kentin statüsüyle ilgili yürütülen müzakerelere destek vermişti. ABD Başkanları 1995'ten bu yana, söz konusu yasadaki ilgili maddeyi kullanarak her 6 ayda bir elçilikle ilgili kararı öteliyordu.

Başkanlık kampanyası sırasında ABD elçiliğini Kudüs'e taşıma sözü veren Trump da selefi Barack Obama'dan görevi devraldıktan kısa süre sonra yasanın ilgili maddelerini askıya alma yetkisini kullanmıştı. Trump daha sonra haziran ayında ikinci kez elçiliğin taşınmasıyla ilgili yasanın yürürlüğe girmesini ertelemişti.

Amerikan medyasının yönetim yetkililerine dayandırdığı haberlerde, ABD Başkanı Trump'ın, 6 aylık askıya alma süresi gelecek hafta sona erecek olan "Amerikan Büyükelçiliği'nin Kudüs'e Taşınmasına İlişkin Yasa"yı daha fazla bekletmeyip Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı ve ِABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasına karar vereceği iddia edilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Koray 10 ay önce Şikayet Et
  Arkadas Hamas, Elfetih ,fkö kendi icinizde bir araya gelemiyorsunuz kaldiki lastik sapani ile kafa tutacaksiniz akil tutulmasi .
  Cevapla
 • hassan 10 ay önce Şikayet Et
  Lastik sapanini imanla geriyorlar. Sendede varsa git yardim et
  Cevapla
 • hasan 10 ay önce Şikayet Et
  islam toplumunun kurtuluşu halifeliğin geri gelmesiyle olur düşünün halife hazretleri ve heyeti dolar kullanmayın desin islam coğrafyasında coni altına eder ab arabalarına binmek islam dinine zarar desin ab altına eder halife demek çok büyük güç demek hiç silah kullanmaya gerek yok çin malı almayın desin çin çöker ingilizce konuşmayın desin ingilizce dili dünada biter vb. halifeliği yıkan akıl bunu biliyordu.
  Cevapla
 • Paşabey 10 ay önce Şikayet Et
  Savaş tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah küfranın sonu olur.
  Cevapla
 • Aşağılayan 10 ay önce Şikayet Et
  McDonalds yemeyerek mi? ABD'den aldığın saman, ayfon X, et, buğday, silah, uçak, ilaç boykotu yaparak mı cenge gidiyon? Bize de de, biz de küffarın sonunu getirelim.
  Cevapla
 • Anonim 10 ay önce Şikayet Et
  Siyaset kokan bir açıklama olmuş, hala İran merkezli çalışma yapılıyor.
  Cevapla
 • Hakan Sönmez 10 ay önce Şikayet Et
  Bunun İran neresindeymiş acaba, biz anlayamadık? İran her ne olursa olsun, müslüman safında olmalıdır, karşıya ötelemek kimsenin haddi değildir.
  Cevapla
 • Anadolu 10 ay önce Şikayet Et
  Tüm müslüman ülkeler terörist Amerika ve İsrail ile siyasi ekonomik tüm ilişkileri askıya almalı...
  Cevapla
 • koray 10 ay önce Şikayet Et
  ya yürü git
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump sinyali verdi: İsterse gidebilir
Suudi Arabistan'dan tehdit! 3 katına çıkartırız