İsrail'den dünyaya küstah çağrı!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump'a, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma kararından" dolayı teşekkür etti.

 • GİRİŞ06.12.2017 22:36
 • GÜNCELLEME07.12.2017 00:02
Trump'tan skandal Kudüs açıklaması!

Kararı "tarihi" olarak nitelendiren Netanyahu, "ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kudüsİsrail'in "başkenti" olarak tanıma ve ABD büyükelçiliğini buraya taşıma hazırlığı yönündeki cesur ve adil kararından dolayı derin memnuniyet duyuyoruz." dedi.

DÜNYAYA KÜSTAH ÇAĞRI

Dünyaya, Trump'ın kararını izleyerek Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma ve büyükelçiliklerini buraya taşıma çağrısı yapan Netanyahu, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"SONSUZA DEK MİNNETTAR KALACAĞIZ"

"Bugün tarihi bir gün. Kudüs yaklaşık 70 yıldır İsrail'in başkenti ve bizim umudumuzun, rüyamızın ve duamızın yeni bin yıldaki odak noktası. (Kudüs) 3 bin yıldır Yahudilerin başkenti. Kutsal mekanların statüsünde bir değişiklik olmayacak. Bu İsrail'in ilk gününden beri bizim hedefimizdi. Yahudi devleti ve Yahudi halkı buna sonsuza dek minnettar kalacaktır. Trump'ın, İsrail'in, Filistinliler de dahil komşularıyla barışı ilerletme kararlılığını paylaşıyoruz. Trump'la ve ekibiyle bu barış rüyasını gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

ABD Başkanı Donald Trump, bu akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

Yorumlar189

 • can 3 ay önce Şikayet Et
  hoooşşşşt köpek
  Cevapla
 • yorgun adam 3 ay önce Şikayet Et
  Hey netenyahu hitlerin torunlarini yok edememisiniz seni dresden sehrine davet ediyorlar aksam yemegine
  Cevapla
 • mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  cehennemin kaplarını açtınız
  Cevapla
 • selçuk 3 ay önce Şikayet Et
  ilac ittihadi islam. ittihadi islam, ittihadi islam....
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • harun 3 ay önce Şikayet Et
  zulmde biraz daha ileri gidinki zamani geldiginde ne cocuklariniza ne kadinlariniza nede yaslilariniza aciyacak kimse kalmasin...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat