Dünya kaynıyor! 'Savaş kaçınılmaz'

ABD'nin müttefiki Güney Kore ile Kore Yarımadası'ndaki askeri tatbikatı devam ederken Kuzey Kore'den sert bir açıklama geldi.

 • GİRİŞ07.12.2017 20:06
 • GÜNCELLEME08.12.2017 10:06
Dünya kaynıyor! 'Savaş kaçınılmaz'

Kuzey Kore, savaşın 'artık bir olasılık değil bir zaman meselesi' olduğu yönünde sert bir açıklama yaptı.

 


Sputnik'in aktardığı habere göre açıklama Kuzey Kore Dışişleri'nden bir yetkiliden ABD ve Güney Kore'nin bölgede 230 kadar uçak ve hava aracı ile gerçekleştirdiği 'Açıkgöz' adlı askeri tatbikatının sürdüğü sırada geldi.

'SAVAŞA HAZIR OLMAMIZ GEREKTİĞİ YÖNÜNDE BİR UYARI'

Kuzey Koreli yetkili,"Son zamanlarda, ABD Kore Yarımadası'nda şu ana kadarki en büyük hava tatbikatını yaparak Kuzey Kore'yi hedef alırken, ABD'li üst düzey siyasiler birbiri ardına savaşkan açıklamalar yaparak alarm verici işaretler gönderiyorlar. Bu agresif savaş çığırtkanı açıklamalar, Kore Yarımadası'nda bir savaşa hazır olmamız gerektiği yönünde bir uyarıdan başka türlü algılanamaz" dedi.

'SAVAŞ İSTEMİYORUZ AMA SAVAŞTAN SAKLANMAYALIM'

Açıklamasında ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Direktörü Michael Pompeo'nun hafta sonu Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un'u eleştiren sözlerine de yanıt veren yetkili, Pompeo'unun 'küstahça halkın kalbi olan yüce liderliği eleştirerek' Pyongyang'ı provoke ettğini söyledi.

Yetkili "Şu anda önümüzdeki soru şu: Savaş ne zaman çıkacak? Biz savaş istemiyoruz ama ondan da (savaştan) saklanmayalım. ABD bizim sabrımızı ve bir nükleer savaşın fitilini ateşlememizi hafife almasın. Sürekli olarak güçlendirdiğimiz nükleer gücümüzle ABD'nin bunun sonuçlarını pahalı şekilde ödeyeceğinden emin olacağız" ifadelerini kullandı.

Pompeo açıklamasında ABD istihbaratının Kuzey Kore lideri Kim'in dünyada ve ülkesinde kendi durumunun 'ne kadar zayıf olduğuna dair bir fikri olmadığına' inandığını söylemişti.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar74

 • Asdfj 1 hafta önce Şikayet Et
  Deccal ...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Ersoy21 1 hafta önce Şikayet Et
  Şu ABD'ye saldırsanız dünyaya büyük bir kıyak yapmış olursunuz.
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • katil amerika 1 hafta önce Şikayet Et
  pkklı katiller amerikan gazı ile bakalım daha ne kadar yol alacak.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • izmir-dobracı 1 hafta önce Şikayet Et
  abd dünyada delilik yaptı yaptı şimdi zır deli çıkar karşısına abd nin havasını alır hidrojen bombası gönderirsem abd de 60 milyon insan ölür diyor kuzey kore hergün 100 bin kişi ölse abd cenazeleri kardırmaya mecali kalmaz,abd nin terörü besleyip şehitlerin ve müslümanların ahını aldı abd nin sonu yaklaşıyor
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • ali 1 hafta önce Şikayet Et
  sizda yettiniz ha maç başladı başlayacak insanları böyle bekletmeye hakkınız yok maç başlasın artık
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun