Şeyh Osman: Yok hükmündedir

Somali Meclis Başkanı Muhammed Şeyh Osman, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin yok hükmünde bir karar olduğunu söyledi.

Şeyh Osman: Yok hükmündedir
Şeyh Osman: Yok hükmündedir
GİRİŞ 11.12.2017 23:59 GÜNCELLEME 11.12.2017 23:59

Somali Meclis Başkanı Muhammed Şeyh Osman, Somali Büyük Millet Meclisi’ndeki oturumda Genel Kurula hitap ettiği konuşmasında ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etme kararıyla ilgili açıklamalarına sert çıktı. Şeyh Osman, "Somali Devleti ve dünyadaki Müslüman halk hiçbir zaman Kudüs’ün, Filistin toprağı ve İslam’ın mukaddes mekanı olması ile ilgili kimse ile pazarlık yapmayacak” ifadesini kullanarak şunları kaydetti:

YOK HÜKMÜNDEDİR

“Müslümanlar olarak Kudüs ile ilgili yeni tartışmaya müsamaha göstermeyeceğiz. İsrail hükümeti ve askerlerin, Filistinlilere yapmış oldukları zulme yenisini eklemesi anlamına gelen bu karar, hem Ortadoğu hem de Filistin-İsrail arasındaki kalıcı barış ümidini bitirmiştir. Trump’ın Kudüs kararı yok hükmündedir."

ABD’nin dünyadaki itibarının düştüğünü söyleyen Osman, Trump’a verdiği bu kararın doğurabileceği sonuçları hatırlatarak kararını iptal etmesini istedi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Polis, emniyet müdürünün kızına ceza yazdı!
İstanbul’da 5 millet bahçesi hizmete açıldı