ABD’yle bu kez ‘seyahat’ krizi

ABD, yurtdışına gitmeyi planlayan vatandaşları için, Türkiye’ye gideceklere “Yeniden düşünün” uyarısını yaptı.

ABD’yle bu kez ‘seyahat’ krizi
ABD’yle bu kez ‘seyahat’ krizi
GİRİŞ 12.01.2018 08:30 GÜNCELLEME 12.01.2018 08:49
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

ABD Dışişleri Bakanlığı, 10 Ocak günü yürürlüğe giren yeni uygulamasında dünyadaki ülkeleri güvenlik açısından 4 ana kategoriye ayırıyor.

Bu listede Türkiye; Sudan, Rusya, Venezuela, Pakistan ve Guatemala ile “Gitmeyi tekrar düşünün” başlıklı 3’üncü kategoride yer alıyor. “Seyahat etmeyin” içerikli 4’üncü kategori ise Yemen, Mali, Libya ve Somali gibi iç savaş ya da çatışmaların yaşandığı ülkeleri içeriyor.

Her ülkenin güvenlik durumuyla ilgili ayrı bilgilendirme ve uyarıların yapıldığı ABD Dışişleri Bakanlığı web sitesinde Türkiye’ye de geniş bir bölüm ayrılıyor. “Terörizm ve keyfi tutuklamalar nedeniyle Türkiye’ye seyahat etmeyi tekrar düşünün. Bazı bölgeler yüksek riskli” denilen uyarıda terör nedeniyle gidilmemesi istenen şehirler ‘Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkâri ve Bitlis’ olarak gösteriliyor.

YAZDIR
YORUMLAR 60
 • hüseyin 1 yıl önce Şikayet Et
  adam karıştırcak olduğu şehirleri yazmış
  Cevapla
 • Adalet 1 yıl önce Şikayet Et
  ABD Dünya için olaganüstü derecede yüksek riskli bir ülke.Her an nerede ne zaman kargaşa kaos ve catışma çıkaracağı belli değil.Dünyayı kölelerinin yaşzadığı bir cehemneme çevirmeye çalışıyor.
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Amerika, Türkiyey' yi bölmek için ajan provakatör kullandığı, kargaşa çıkarmak istediği illleri kendisi belirlemiş. TC de, ABD ve israil politikaları bitti. haberiniz olsun
  Cevapla
 • meris 1 yıl önce Şikayet Et
  gelmeyin zaten gelenlerinizde ajan. baska ne ise yaratsiniz bir de ulkemizdeki uerlesik yabanciya calisan ajanlar ortaya cikarilsa cok iyi olur
  Cevapla
 • Krall71 1 yıl önce Şikayet Et
  Terörist arkadaşlarıyla birlikte yeni terör eylemleri planlıyor demek terörist ABD.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Aksünger vatandaşın üzerine aracını sürüp küfür etti
Türk savaş gemileri 7 gemiyi durdurdu