ABD’yle bu kez ‘seyahat’ krizi

ABD, yurtdışına gitmeyi planlayan vatandaşları için, Türkiye’ye gideceklere “Yeniden düşünün” uyarısını yaptı.

 • GİRİŞ12.01.2018 08:30
 • GÜNCELLEME12.01.2018 08:49
ABD’yle bu kez ‘seyahat’ krizi

ABD Dışişleri Bakanlığı, 10 Ocak günü yürürlüğe giren yeni uygulamasında dünyadaki ülkeleri güvenlik açısından 4 ana kategoriye ayırıyor.

Bu listede Türkiye; Sudan, Rusya, Venezuela, Pakistan ve Guatemala ile “Gitmeyi tekrar düşünün” başlıklı 3’üncü kategoride yer alıyor. “Seyahat etmeyin” içerikli 4’üncü kategori ise Yemen, Mali, Libya ve Somali gibi iç savaş ya da çatışmaların yaşandığı ülkeleri içeriyor.

Her ülkenin güvenlik durumuyla ilgili ayrı bilgilendirme ve uyarıların yapıldığı ABD Dışişleri Bakanlığı web sitesinde Türkiye’ye de geniş bir bölüm ayrılıyor. “Terörizm ve keyfi tutuklamalar nedeniyle Türkiye’ye seyahat etmeyi tekrar düşünün. Bazı bölgeler yüksek riskli” denilen uyarıda terör nedeniyle gidilmemesi istenen şehirler ‘Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkâri ve Bitlis’ olarak gösteriliyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar60

 • hüseyin 6 gün önce Şikayet Et
  adam karıştırcak olduğu şehirleri yazmış
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Adalet 6 gün önce Şikayet Et
  ABD Dünya için olaganüstü derecede yüksek riskli bir ülke.Her an nerede ne zaman kargaşa kaos ve catışma çıkaracağı belli değil.Dünyayı kölelerinin yaşzadığı bir cehemneme çevirmeye çalışıyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Osman 1 hafta önce Şikayet Et
  Amerika, Türkiyey' yi bölmek için ajan provakatör kullandığı, kargaşa çıkarmak istediği illleri kendisi belirlemiş. TC de, ABD ve israil politikaları bitti. haberiniz olsun
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • meris 1 hafta önce Şikayet Et
  gelmeyin zaten gelenlerinizde ajan. baska ne ise yaratsiniz bir de ulkemizdeki uerlesik yabanciya calisan ajanlar ortaya cikarilsa cok iyi olur
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Krall71 1 hafta önce Şikayet Et
  Terörist arkadaşlarıyla birlikte yeni terör eylemleri planlıyor demek terörist ABD.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat