ABD'de kriz büyüyor! Büyükelçi istifa etti

ABD'nin Panama Büyükelçisi Feeley, Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için kullandığı "iğrenç ülkelerden geliyorlar." ifadesi üzerine istifa etti.

 • GİRİŞ12.01.2018 20:49
 • GÜNCELLEME12.01.2018 21:01
ABD'de kriz büyüyor! Büyükelçi istifa etti

ABD'nin Panama Büyükelçisi John Feeley, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenler için kullandığı "iğrenç ülkelerden geliyorlar." ifadesi üzerine istifa etti.

'TRUMP YÖNETİMİNE HİZMET EDEMEYECEĞİM'

Amerikan basınında ve sosyal medyada yer alan haberlere göre, Feeley, ABD Dışişleri Bakanlığına sunduğu istifa mektubunda, bundan böyle ilkeleri gereği Trump yönetimine hizmet edemeyeceğini belirtti.

Feeley'in mektubunda, "Bir takım politikalara katılmasam bile başkana ve yönetimine, apolitik bir üslup içinde bağlılıkla hizmet edeceğine dair bir yemini imzaladığını, eğitimcilerinin bunu yapamayacağına kanaat getirirse onuruna yakışanın istifa etmek olacağını açıkça dile getirdiğini, bunun zamanının geldiğini" yazdığı ifade edildi.

Bakanlık, Feeley'in görevden ayrılacağını doğrularken, "9 Mart itibarıyla şahsi nedenlerle emekliye ayrılmaya" karar verdiğini bildirdi.

John Feeley, eski ABD Başkanı Barack Obama yönetimi sırasında 2015 yılı Temmuz ayında Panama Büyükelçiliğine atanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'daki bir toplantıda bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri eleştirerek "İğrenç ülkelerden geliyorlar." ifadesini kullandığı kaydedilmişti.

Basına yansıyan haberlerde, Cumhuriyetçi Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ve Demokrat Illinois Senatörü Dick Durbin'in katıldığı toplantıda Trump'ın, "Neden bu iğrenç ülkelerden insanların buraya gelmesini isteyelim. Norveç'ten daha fazla göçmen almalıyız." dediği belirtilmişti.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar7

 • tosyalı 3 gün önce Şikayet Et
  iğrenç ülkelerden FOSSEPTİK çukuruna geliyorlar demesi daha doğru olur
  Cevapla
 • Saim çakır 3 gün önce Şikayet Et
  Amerikanın şımarık Başkanı tramp amerikayı bitirecek
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • get yürü 3 gün önce Şikayet Et
  tramp sağlık raporu almışmıydı.
  Cevapla
 • islamc 3 gün önce Şikayet Et
  akli dnegsi gurundan dolayı iptal olmuş amerikanın sonunu getırcek insna bu insana benzıyor harbı ezuk moruk beyınını kulanımıyan ezik aynı amerikanın halkının oldugu gibi:9
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • abduruş 3 gün önce Şikayet Et
  norveçli neden senin iğrenç ülkene gelsin ki?
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat