Suudi Arabistan'dan İsrail'e sert tepki

Suudi Arabistan, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Yahudi yerleşim birimlerinde ek konutlar inşa etme planını kınadı

Suudi Arabistan'dan İsrail'e sert tepki
Suudi Arabistan'dan İsrail'e sert tepki
GİRİŞ 16.01.2018 22:47 GÜNCELLEME 16.01.2018 22:47
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz başkanlığında başkent Riyad'daki Yemame Sarayı'nda gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Kültür ve Enformasyon Bakanı Avad bin Salih el-Avad açıklama yaptı.

AA'nın haberine göre; İsrail'in Batı Şeria'da binden fazla yeni konut inşa etme kararının Bakanlar Kurulu tarafından kınandığını belirten Avad, söz konusu kararı uluslararası toplumun iradesine "açıkça meydan okumak" olarak nitelendirdi. Avad ayrıca, Filistin halkının haklarına karşı açık bir müdahale olan bu kararın, işgal güçlerinin bağımsız Filistin devletinin kurulmaması için attığı adımların bir parçası olduğunu ifade etti.

İsrail makamlarının, işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde yer alan Yahudi yerleşim birimlerine binden fazla ek konut inşa etme kararını onayladığı bildirilmişti.

Binyamin Netanyahu başbakanlığındaki İsrail hükümeti, son dönemde işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşim birimi inşa faaliyetlerine hız verdi.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki Filistin topraklarındaki tüm Yahudi yerleşim birimleri "yasa dışı" kabul ediliyor.

ETİKETLER
tepki
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Musti 1 yıl önce Şikayet Et
  Belki de o konutları beraber inşa ediyorlar
  Cevapla
 • ...... 1 yıl önce Şikayet Et
  Gelde inan
  Cevapla
 • reco 1 yıl önce Şikayet Et
  göz boyama,birlikte aldıkları karar bunlar...
  Cevapla
 • Eyt 1 yıl önce Şikayet Et
  Olacak olacak, gayret Suudi dik durmak zor deyil . Önce Allah sonra müslümanlar birlikte olalım.
  Cevapla
 • Murathan Altın 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizde inandık zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan: Suudi Arabistan'ın tutuşması çok farklı olacak
MHK'nın yeni başkanı resmen açıklandı!