Çarpıcı 'Türkiye' çıkışı: NATO bunu kaldıramaz!

NATO eski Başkomutanı Stavridis, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak 'NATO bu operasyonda Türkiye’nin yanında durmalıydı' dedi.

 • GİRİŞ09.02.2018 04:33
 • GÜNCELLEME09.02.2018 04:38
Çarpıcı 'Türkiye' çıkışı: NATO bunu kaldıramaz!

NATO’nun eski Başkomutanı ABD Deniz Kuvvetleri’nden emekli Oramiral James Stavridis, NATO’nun Türkiye’nin devam eden Zeytin Dalı operasyonuna yeterince destek vermediği söyledi.

Akşam'ın haberine göre: Stavridis, “Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği ‘Zeytin Dalı Operasyonu’ savunulabilir ve haklı olarak düşünülebilir bir operasyondur.

 

 

NATO TÜRKİYE'NİN YANINDA DURMALIYDI

''Burada bir NATO üyesi ülkenin sınırlarındaki büyük bir güvenlik kaygısı mevcut. Terörist grup PKK’nın Türkiye’de düzenlediği saldırıların ardından bu operasyon Türkiye için gereklidir. Nitekim YPG, PKK ile bağlantılı bir örgüt. Hem ABD hem de NATO, Ankara’daki bu duyarlılığa saygı göstermeliydi. NATO açısından bir üyesinin bu durumda sınırında ‘tehditten arındırılmış güvenli bölge’ kurma ihtiyacı ise anlaşılır bir durum olmalı. NATO bu operasyonda Türkiye’nin yanında durmalıydı” dedi.

TÜRKİYE'NİN AYRILMASINI KALDIRAMAZ

StavrIdIs, ayrıca "Pentagon tüm kanallarını Türkiye’ye açmalıdır. ABD’nin bölgedeki en büyük stratejik önceliği Türkiye’nin NATO’da kalmasıdır. ‘En basit anlamıyla NATO, Türkiye’nin ayrılmasını kaldıramaz.’ NATO’nun eski Başkomutanı olarak görev yaptığım dönemde de Türk ordusunun profesyonelliğini ve Afganistan, Libya ile Balkanlar'daki katkılarından hep etkilendim" dedi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar75

 • erol 1 hafta önce Şikayet Et
  daha cookk yalvaracajsiniz emin olun
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mustafa 1 hafta önce Şikayet Et
  Bunlar böyledir.Bir tanesi ortaya çıkarak kamuoyunun gazını alır ve dünyayı uyutmaya ,enerjiye çöreklenmeye, ülkelerin büyümesini engellemeye devam ederler...NATO fiilen gümlemiştir.Abd nin teröre desteğini engellemiyor.Üyesinin kaygılarına kayıtsız kalıyor...Dünya kamuoyu olan biteni görüyor...Zamanı gelince hesap kesilir...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • sivaslı 1 hafta önce Şikayet Et
  karanlıkta sen benimsin ben senin el içinde düşmanımsın sen benim işine çevirmiş bu emekli O.amiral geçenseneye kadar ordunun başındaydın şimdimi görüyorsun paşa bey.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Walfor 1 hafta önce Şikayet Et
  İttifak zaten dağıldı abd nin terörist ittifakı belgesel haline getirilip masaya konacak abd çöküyor hemde hızlı bir şekilde önümüzdeki süreç Avrupa içinde iç açıcı olmayacak
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Milli Mutabakat 1 hafta önce Şikayet Et
  Niye duramadı?Tutan kimdi natoyu?Ne zaman durdu ki?Ya da ne zaman duracak MİLLETİMİZİN-DEVLETİMİZİN YANINDA?Nerede terörist varsa nato onlarla mi olacak!Lütfen ciddiyet!Söz konusu teroristler ve terörizm.Konu insan hayatı!
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat