Güpegündüz hepsini öldürüp...

Uluslararası haber ajansı, Arakan'da geçen yıl Eylül ayında 10 Müslüman'ın güpegündüz infaz edildiğini fotoğraflarıyla ortaya çıkardı.

 • GİRİŞ09.02.2018 10:53
 • GÜNCELLEME09.02.2018 10:59
Güpegündüz hepsini öldürüp...

Reuters haber ajansı, Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da Arakan eyaletinde yaşayan Müslümanların (Rohingyalar) askerler ve köylüler tarafından öldürülmesine ilişkin bir araştırmanın detaylarını yayımladı.

Ajans, Myanmar'da tutuklanan iki gazetecisinin bu araştırma nedeniyle hapsedildiğini söylüyor.

 

 

Gazeteciler, Myanmar'da devlet sırları kanununu ihlâl etmekle suçlanıyor.

Ajans, Wa Lone ve Kyaw Seo Oo isimli iki muhabirinin, gaçen yıl Arakan eyaletinde 10 kişinin öldürülmesini ortaya çıkardıklarını söylüyor.

Ajans bu kişilerden ikisinin Budist köylülerce keskin aletler kullanılarak öldürüldüklerini, diğerlerinin ise ordu tarafından vurulduğunu söylüyor.

Myanmar ordusu tarafından yapılan bir soruşturmanın sonuçları gazetecilerin bulgularını desteklemiş ancak araştırmaya ilişkin açıklamada söz konusu 10 kişi 'Bangladeşli teröristler' olarak tanımlanmıştı.

Myanmarlı gazeteciler Wa Lone ve Kyaw Soe Oo, 12 Aralık'ta polisle buluştuktan sonra gözaltına alınmıştı.

Yetkililer gazetecilerin "Arakan eyaletine ve güvenlik güçlerine ilişkin önemli ve gizli hükümet belgelerini ellerinde bulundurmaktan tutuklandıklarını" açıkladı.

KAYNAKBBC

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar62

 • vatan evladı 1 hafta önce Şikayet Et
  Zalimer için yaşasın CEHENNEM
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • m3hk 1 hafta önce Şikayet Et
  Arkan taaa nire biz su basımızın ucundakilere el uzatamıyoruz. Güçlü olmalı bu millet başka çaresi yok. Caydırıcı olmalıyız.
  Cevapla
 • Asım 1 hafta önce Şikayet Et
  Buraya da bir harekat lazım. Uçak gemisi boşuna değil.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Yusuf66 1 hafta önce Şikayet Et
  Eeeey koca Osmanlı eey koca imparator 7 kıtayı hükümeden ecdadımız neredesin yetiş bak gör ümmet ne halde içim yanıyor daralıyorum üzülüyorum kahroluyorum geel artık mehdi aleyhisselam gel yalvarıyorum gel
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Kurtuluş 1 hafta önce Şikayet Et
  İslamı ciddi yaşamak islamın özüne dönmek her ferdin kendisini islam toplumunun bir neferi olduğunu bilerek hayatını bu yönde şekillendirmesi gerektiğini idrak etmesinden geçer.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat