İsrail'e gözdağı verdiler: Rusya'ya açarız

İsrail'in güney sınırına duvar inşa etmesine karşı olduklarını belirten Lübnanlı general Hişam Caber, İsrail'in eylemine direnmek için askeri ve diplomatik yöntemleri kullanabileceklerini belirterek gözdağı verdi.

İsrail'e gözdağı verdiler: Rusya'ya açarız
İsrail'e gözdağı verdiler: Rusya'ya açarız
GİRİŞ 09.02.2018 22:51 GÜNCELLEME 09.02.2018 22:54
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

İsrail'in güney sınırına duvar inşa etmesine karşı olduklarını belirten Lübnanlı general Hişam Caber, İsrail'in eylemine direnmek için askeri ve diplomatik yöntemleri kullanabileceklerini belirterek gözdağı verdi.

'RUSYA'YA AÇARIZ'

Caber, Lübnan limanlarını Rus gemilerine açabileceklerini de kaydederek yaklaşık 860 kilometrekarelik deniz sahası anlaşmazlığına mesaj verdi. Öte yandan Lübnan'ın ilk petrol ve doğalgaz sözleşmesi Fransa'nın Total, İtalya'nın ENI ve Rusya'nın Novatek firmaları ile imzalandı.

Caber, "Gerekli görülmesi halinde Lübnan, İsrail'in inşa faaliyetine hem askeri hem de diplomatik yöntemlerle karşılık verecek. İsrail ile herhangi bir çatışma yaşanması söz konusu değil, biz topraklarımızı korumakla ilgileniyoruz" dedi.

 

 

Sputnik'in haberine göre İsrail yönetiminin Lübnan'ın karşılık verebileceğini anladığını söyleyen Caber şöyle devam etti: "Bu nedenle İsrail, petrol ve gaz bakımından zengin olan ihtilaflı kıyı bölgelerine platform kurmadı. İsrail, Hizbullah'ın füzelerinden çekiniyor. Bu füzeler, gerek duyulursa, İsrail'in tesislerini imha edebilir."

ASKERİ ALANDA İŞBİRLİĞİ

Öte yandan Caber, askeri alanda uzun süredir yardım önerisinde bulunan Rusya ile işbirliğini genişletebileceklerini ifade etti.

Lübnan'ın havalimanlarını ve deniz limanlarını Rusya'ya açabileceğine işaret eden general, Rusya ile askeri işbirliğini genişletmenin son derece olduğunun altını çizdi.

İSRAİL İLE LÜBNAN ARASINDA DENİZ SAHASI ANLAŞMAZLIĞI

İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, 31 Ocak'ta yaptığı açıklamada, Lübnan'ın başlatmış olduğu petrol ve doğalgaz arama sürecini "çok kışkırtıcı" olarak nitelemişti.  Uluslararası firmalara, Lübnan'ın petrol ve doğalgaz arama sürecine katılmama çağrısı yapan Liberman, "Lübnan'ın petrol ve doğalgaz arayacağı 9. blok, İsrail'indir." ifadesini kullanmıştı.

Lübnan ile İsrail arasında, yaklaşık 860 kilometrekarelik deniz sahası anlaşmazlığı sürüyor. İki ülke de bu bölgenin kıta sahanlığında hak iddia ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • bu mu 1 yıl önce Şikayet Et
  ahmeti engellemek için mehmete veririz demek gibi bir şey
  Cevapla
 • Çiçek 1 yıl önce Şikayet Et
  Dinsizin hakkından imkânsız gelir diye bir söz var İsrail çocuk katilleri esad ondan aşşa değil oda çocukları öldürüyo ve bunu izleyen acımasız insanlar var avrupa insan hakları diyorlar laf boş bir laf insan hakları sadece onlara var ama biz onlar gibi değiliz çok şükür bekle ve gör bu yaptıklarının cezasını çekecekler inancı olan bilir inancı yoksa tutunacak hiç bir dalı yoktur af hakkı yoktur Rabbim sen inanmadın beni kabul etmedim diye sorduğunda ne cevap verecekler sana kitaplar gönderdim peygamberler gönderdim hiçmi duymadın diye sorarsa ne cevap verecekler sen zulmettin cezasını çekeceksin okuyun da öğrenin
  Cevapla
 • Dede 1 yıl önce Şikayet Et
  Teknoloji yapmamız lazım savunmada güçsüz olursak bize saldirirlar
  Cevapla
 • Vatann sever 1 yıl önce Şikayet Et
  İsrail de kim? işgalci ,Filistin toprakları üzerine çöreklenmiş bir ur ,zamanı geldiğinde Müslümanlar bu uru yok edecektir
  Cevapla
 • KAYA 1 yıl önce Şikayet Et
  Eşkıya zamnla zamanla tüm topraklara ve Komşu devletlerin sularına çökerek istila edecek... kafirler bide mazlumu oynuyacak israil katildir yahudi soykırımıdiye tarihte hiçbir zamanda olmamıştır hepsi mazlum siyasetiyle dünyayı zaptedmektik..büyüdükce bulunduğu yere sığmayacak bize denizde komşu olup çatışacaktır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Venezuela'da Guaido'ya soğuk duş!
2019 yılı Yatırım Programı açıklandı