ABD bu adamı konuşuyor

ABD Başkanı Donald Trump'ın yaptığı ilk ulusa seslendiği 'Birliğin Durumu' konuşması sırasında değindiği Kuzey Koreli genç ülke basınında büyük yankı uyandırmaya devam ediyor.

 • GİRİŞ10.02.2018 03:00
 • GÜNCELLEME10.02.2018 03:32
ABD bu adamı konuşuyor

Trump, 13 yaşındayken yiyecek takası yapmak için kömür ararken sol el ve ayağını kaybeden, 2006'da da ülkesinden kaçan Kuzey Koreli Ji Seong-ho'yu övmüştü.

Şimdilerde 35 yaşında olan Li Seong için "Kuzey Kore'deki açlığın çocuğu" diyen Trump'ın konuşması karşısında Ji de teşekkür anlamında koltuk değneklerini havaya kaldırmıştı.

 

 

ABD basını da son zamanlarda ülkelerinin nükleer savaşın eşiğine geldiği Kuzey Kore'den kaçan Ji Seong'un hayatını yakından incelemeye başladı. 2000'lerin başında yıllarda kısa bir ziyaret için gittiği Çin'den döndükten sonra Kuzey Kore yetkilileri tarafından işkence gördüğü ve babasını da işkencelerde kaybeden Ji, 2006'da Tumen Nehri üzerinden Kuzey Kore'den kaçtı. Ji Seongho, son yıllarda ise Kuzey Kore'den kaçanlara yardım etmeye çalışıyor.

KAYNAKSABAH

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar7

 • Şahin 1 hafta önce Şikayet Et
  Ne iyi insanlar şu abd liler dünyaya barış huzur ve insanlık getirirler değilmi? Baksana 1 kişiyi ihya etmişler bile sahtekarlar!
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Hasan 1 hafta önce Şikayet Et
  ARAF diye bir şey YOK.HAK EHLİ ile BATIL EHLİ var.Dolayısıyla hepiniz Cenab-ı Allah'a Asi olmuş Cehennemlik Şeytanın çocuklarısınız.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Ahmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Adam açlıktan baskıdan kaçmış siz yaşamadan neyin kafasını yaşıyorsunuz adama bide laf etmişler.
  Cevapla
 • Her ülke 2 hafta önce Şikayet Et
  İnsan bu her ülkede ucuzu hatta beleşi bulunur amerike de o tipleri hemen bulur atsineği gibi tıpkı
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Hasan 2 hafta önce Şikayet Et
  Bir Diktatör den kaçıp Dünyayı Kan gölüne çevirmiş Şeytana sığınmış.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat