ABD jetleri YPG'yi vurdu

Suriye'nin en büyük petrol sahası olan Deyrizor'da ABD'nin; YPG'nin toplanma alanını vurduğu belirtildi.

 • GİRİŞ11.02.2018 20:27
 • GÜNCELLEME12.02.2018 13:13
ABD jetleri YPG'yi vurdu

Suriye'de YPG'nin konuşlandığı Deyrizor'da hareketli dakikalar yaşanıyor. Suriye'nin en büyük petrol sahası olan bölgede ABD operasyon gerçekleştirdi. ABD'nin yanlış koordinatlar ile gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütü YPG/PYD/PKK'nın toplanma alanı vuruldu.

300 TERÖRİST ÖLDÜ

ABD'nin müttefik olarak görüp birlikte operasyonlar gerçekleştirdiği YPG'nin hakimiyet altında tuttuğu Deyrizor'da ABD uçakları operasyonlar gerçekleştirdi.

 

Yanlış koordinatlar ile yapıldığı tahmin edilen operasyonda 300 YPG'linin ABD'liler tarafından etkisiz hale getirdiği belirtilirken, bölgede konuşlanan YPG'li teröristlerin büyük zaiyat verdiği belirtiliyor.

KASIT MI HATA MI?

YPG ile ABD, DEAŞ karşıtı operasyonların başlatıldığı günden bu yana el ele operasyonlar yürütüyor. YPG'nin son zamanlarda petrol kenti Deyrizor'da hakimiyet alanını artırması ve beraberinde gelişen Suriye'de petrolün sahipliği kavgası Rusya-YPG-ABD-İran ve rejimin kavgalarına neden oluyor.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar605

 • mrt 1 hafta önce Şikayet Et
  gerçek hedef neydiki?
  Cevapla
 • Hlc 1 hafta önce Şikayet Et
  Kesin yalandır.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Mahmut 1 hafta önce Şikayet Et
  İnşaallah bu haber doğrudur...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • Samir 1 hafta önce Şikayet Et
  Oldu ise ab(ırt)d,nin yaptığı ilk hata değilki buna benzer niceleri mesela egede bir tatbikatta bizim gemimizi vurmuş yanlış hatırlamıyorsam 6 aslan evladımız şehit olmuş pardon yanlışlık oldu deyip olayı kapatmışlardı kah..lik kanlarında var akrep misali suyu sırtında geçerken sokuverir ne yapayım huyum bu der.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Acaba 1 hafta önce Şikayet Et
  Duy da inanma
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat