Türk bayrağına çirkin saldırı

Kosova'nın güneybatısındaki Prizren'de Türk bayrağına yönelik saldırı gerçekleştirildi.

Türk bayrağına çirkin saldırı
Türk bayrağına çirkin saldırı
GİRİŞ 12.02.2018 21:11 GÜNCELLEME 12.02.2018 21:13
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Kosova'nın bağımsızlığının 10. yıl dönümü nedeniyle şehrin dört bir yanına asılan bayrakların arasında Türk bayrağı da yer alırken,

Bajram Hoti adlı Facebook kullanıcı hesabından paylaşılan görüntülerde, bir saldırganın dün gece şehirdeki bir aydınlatma direğinde asılı duran Türk bayrağını indirdiği, ardından yere fırlatıp üzerine bastığı görülüyor.

"KINIYORUZ"

 

 

Türkiye'nin Prizren Başkonsolosluğundan AA muhabirine yapılan açıklamada, Türk bayrağına yönelik saldırıya ilişkin Prizren Belediyesi ve Kosova Emniyetiyle temasa geçildiği belirtilerek, "Bayrağımıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırıyı en şiddetli biçimde kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Kosova Demokratik Türk Partisi milletvekilleri Fikrim Damka ve Müferra Şinik tarafından saldırıya ilişkin yapılan ortak yazılı açıklamada ise Kosova'nın bağımsızlığının 10. yıl dönümü arefesinde üzücü olayların yaşanmaya devam ettiği belirtildi.

"GÜN YÜZÜNE ÇIKMIŞTIR"

Açıklamada, "Haber sitelerinden takip ettiğimiz üzere dün akşam kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından Türk bayrağı, saldırıya uğramıştır. Daha önce de defalarca tekrarlanan bu menfur saldırıların bir yenisinin dün akşam tekrar vuku bulması, daha önce gerçekleşen Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğuna yapılan molotoflu saldırı ve benzeri eylemlere verilen cezaların caydırıcı olmaktan çok uzak olduğu bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyor, faillerin bir an önce yakalanıp kanunlar çerçevesinde en üst seviyeden cezalandırılmalarını diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

2016'DA DA OLDU

Kosova'da daha önce de bu tür saldırılar düzenlemişti. Ülkenin bağımsızlığının 9. yıl dönümünde de buna benzer bir olay yaşanmış, 2016 yılında ise Prizren Başkonsolosluğuna yönelik bir saldırı gerçekleştirilmişti.

ETİKETLER
tükiye
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • gülümser... 1 yıl önce Şikayet Et
  şehidimiz kanıyla yoğrulan o güzel bayrağımızın içinde boğulursunuz İNŞAALLAH...
  Cevapla
 • karakaplan 1 yıl önce Şikayet Et
  kosovada dürüst müslüman kosavalilar ne yapmis bizim bayramizin indirilmesi demek ve buna müdahele edilmemis olmasi kosavada hain cok demek
  Cevapla
 • berat 1 yıl önce Şikayet Et
  kosavalı yapmaz ya sırp ya pkk ya da it
  Cevapla
 • belde 1 yıl önce Şikayet Et
  arkadaşlar neticede o ülke de bağımsız bir ülke sayılır. bizim değiştirmemiz gereken Avrupa da olan bu milletlerin birçoğu bizi zaten öcü olarak görüyor. bunu yalnız kendileri değil, Türk olana da kabul ettirmeye çalışmışlar. Türkün adaletli olduğunu onlar da biliyor. bu yamyam Avrupalılar iki üç asırdır bunlar pompalıyor, kendileri de tüm Afrika ve Ortadoğuyu dibine kadar sömürüyor. şu an fiili olarak bizi de yok etmenin peşindeler. topladıkları çapulcuları bizim üzerimize saldırıyorlar. yaptıkları hep aynı senaryo. önceden kendileri geliyorlardı. şimdi paraları var, ne kadar çapulcu varsa toplayıp bu ülkeye saldırının peşindeler
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  O iti yakalayıp kafasına sıkacaksın.Aleme ibret olsun diye.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar paylaştı: Yeri geldi kalkamadık
Celal Şengör kin kustu: Bu millet ezilmeye müstehaktır!