ABD istihbaratı: Artık Esed'i deviremezler

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Daniel Coates, Suriye muhalefetinin artık Devlet Başkanı Beşar Esed'ı devirecek güçte olmadığını, ancak önümüzdeki bir yıl içinde çatışmayı sürdürebilecek yetenekte olduğunu söyledi.

 • GİRİŞ13.02.2018 22:32
 • GÜNCELLEME13.02.2018 23:17
ABD istihbaratı: Artık Esed'i deviremezler

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi'nin sitesinde yayınlanan Coates'un raporunda, "Suriye muhalefetinin 7 yıldır süren isyanı muhtemelen artık Devlet Başkanı Beşar Esed'ı devirecek veya giderek artan askeri geri kalmışlığı yok edecek güçte değil" ifadelerine yer verildi.

Sputnik'in haberine göre Raporda, "Muhalifler muhtemelen çatışmayı en azından önümüzdeki bir yıl daha sürdürecek gücü koruyacak" dendi.

 

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar19

 • yazik sizlere 5 gün önce Şikayet Et
  Bu yorumum aşagida esed i düsman gormeyen yorumculara ,orada bulunan israil iran esed pkk rusya abd dahil hepsi pisligin degisik renkli olanlaridir,1 milyon vatandasi öldüren ulkesini mahveden pkk ve dhkp c ye ve nicelerine destek veren ESED de bir dusmandir,muhalifleri sirf esed dusmesin diye bu hale getirdiler,çunku esed suriyeli olmayan herkesin istedigini bir tiptir,esed giderse muslumanlar basa gelir ve israile dayanirlar bu katili bilipte bundan yana tavir takinanlara Allah islah eylesin diyorum,esed ve kafirler aynidir bunu boyle bilmek lazim
  Cevapla
 • Ömer 5 gün önce Şikayet Et
  Bizim düşmanımız Esed değil, bizim esas düşmanımız ABD ve onun taşeron terör örgütleri PYD ve PKK'dır. Esed ile dostluğumuzu hep korusaydık bu gün Kuzey Sureyi'de böyle bir belayla karşı karşıya kalmazdık. Çok yanlışlarımız var çok.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • AHMET 5 gün önce Şikayet Et
  muhalifleri ne esad ne iran nede rusya yendi muhalifler kendi kendilerini bitirdi kendi kendileriyle savaşarak savaşı kaybettiler
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • vatan 6 gün önce Şikayet Et
  ee siz destek olunca biraz zaman alacak ama oda olacak korkmayın..
  Cevapla
 • Ali osman 6 gün önce Şikayet Et
  Teröristler ne zaman kazanmışki şimdide kazansın
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Adanalı 5 gün önce Şikayet Et
  o zaman esed denen terörist kaybedecek demektir.
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat